дерусифікація

Пушкінопад: у Харкові та Житомирі демонтували погруддя Пушкіна

11.11.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У Харкові та Житомирі демонтували погруддя російського поета Александра Пушкіна. Про це повідомила Харківська міська рада у Telegram та місцеве видання Житомира. 

«Погруддя Пушкіна демонтовано і відправлено на відповідальне зберігання. Його подальша доля чи буде він зберігатися у музеї, чи йому знайдеться інше місце у культурному та історичному просторі Харкова вирішуватимуть харків‘яни після Перемоги України. Цей пам’ятник, а, можливо й інші, мають бути збережені, а їхню подальшу долю демократичним шляхом, але вже у мирний час, вирішуватимуть саме харків’яни», написали у Харківській міській раді. 

 

Окрім того, у дописі зазначили, що Харків є одним з найпостраждаліших міст України від рашистської зброї та агресії. Тому у міській раді розуміють почуття тих харків‘ян, які не бажають бачити у своєму місті російські топоніми і поділяють їхнє бажання переосмислити культурне та історичне середовище міста. 

 

«Як один з варіантів такого переосмислення погруддя Пушкіна може стати частиною експозиції, присвяченій українському національно-визвольному руху, адже понад сто років тому, ще перед революцією 1917 року, його збиралися знести активісти цього руху», додали у публікації. 

 

Також міський голова Житомира Сергій Сухомлин повідомив, що демонтований пам’ятник планують обміняти на українських військовополонених або ж віддати до музею. Поки що він зберігатиметься у КП Спеціалізований комбінат комунально-побутового обслуговування.

 

Нагадаємо,  що раніше пам’ятник Пушкіну демонтували у Чернігові, Тернополі, Ужгороді, Мукачево, Кропивницькому, Запоріжжі, Києві

 

Як відомо, в Україні близько 400 вулиць названі іменем російського поета Алєксандра Пушкіна.

 

Джерело: Житомир.info

Фото: Житомир.info