алея

Письменник Олег Чорногуз з нагоди свого ювілею разом із друзями висадили алею яблунь

16.04.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Відомий письменник Олег Чорногуз 15 квітня з нагоди свого 85-річчя у колі друзів висадив алею з дев’яти червонолистих декоративних яблунь. Про це повідомляє «Калинівка Сіty».

 

Кожне дерево отримало пам’ятну табличку з іменем того, хто його посадив.

Крім того, Олег Чорногуз отримав звання Почесного громадянина Іванівської громади, де зараз мешкає. Нагрудний знак під номером 3 та спеціальне посвідчення письменнику вручив Іванівський сільський голова Михайло Кулик.

 

«Олег Федорович багато зробив для того, щоб про наше село, громаду знали в Україні та світі. Найперше, звичайно, своїми гумористичними та публіцистичними творами. Маю надію, він і надалі прославлятиме нашу громаду, адже тепер він переїхав жити в Іванів і облаштовує власне помешкання у нашому селі», – сказав Михайло Кулик.

Як повідомив голова Вінницького обласного осередку Національної спілки письменників України Вадим Вітковський, зараз 85-літній ювіляр будує у рідному селі садибу «Лідин Дім» на честь покійної дружини. Письменник планує облаштувати там родинний літературний музей.

 

Зауважимо, на початку квітня Олег Чорногуз здобув Міжнародну літературну премію імені Миколи Гоголя за книжку «Тінь генія». Також він є лавреатом літературних премій імені Степана Руданського, Михайла Коцюбинського, Остапа Вишні, Михайла Стельмаха, Олеся Гончара.

 

Крім того, два роки тому заснували літературну премію імені Чорногуза – її вручають за найкращий гумористичний чи сатиричний роман українською мовою, за глибоке аналітичне дослідження жанрів гумору та сатири, а також – за створення пам’ятників, меморіальних дощок героям гумористичних чи сатиричних творів.

 

Читайте також: Сатирик завжди в опозиції: розмова з Олегом Чорногузом

 

Фото: kalynivka.city