Маргарет Етвуд

Письменниці Маргарет Етвуд заборонили в’їжджати в росію

16.11.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Відомій канадській письменниці Маргарет Етвуд заборонили в’їжджати на території РФ. Про це стало відомо після оприлюднення списку зі 100 громадян Канади, проти яких російська влада запровадила санкції.

Російська влада вважає, що усі фігуранти списку брали «безпосередню участь у формуванні агресивного антиросійського курсу», а  Етвуд звинуватили у тому, що вона разом з 1000 письменників підписала відкритий лист Міжнародного ПЕН-клубу із засудженням вторгнення в Україну.

 

Канадські ЗМІ повідомляють, що санкції були запроваджені у відповідь на обмеження, що їх запровадив прем’єр-міністр Канади Джастіна Трюдо проти росії.

 

Письменниця відреагувала на таку заборону.

 

 

До списку також входить Джим Керрі, який написав твіт про «царя Путіна та його бездушних прихильників», а також вихваляв опозиціонера Алєксєя Навального на CNN.

 

Маргарет Етвуд — канадська письменниця, феміністка, поетка, літературна критикиня, активістка захисту довкілля. Насамперед відома як авторка роману-антиутопії «Оповідь служниці» (1985) про сексуальне та репродуктивне насильство над жінками у постапокаліптичній Америці, що став культовим для фемінізму. Лавреатка Букерівської премії 2019 року.

 

Зазначимо, у 2018 році Етвуд була серед підписантів листа із вимогою звільнити незаконно ув’язненого Росією режисера Олега Сенцова, а також послідовно підтримує Україну у протистоянні з російською агресією.

 

Нагадаємо, що Україну у її боротьбі пітримали й інші відомі письменники, зокрема Пітер Померанцев, Ольга Токарчук, Стівен Кінг та інші.