міжнародна підтримка

Ратушного та молодих воїнів України посмертно номінували на IFLRY Freedom Award 2022

03.10.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

19 ліберальних організацій з усього світу, включаючи молодіжне крило Демократичної партії США, висунули посмертно Романа Ратушного та всіх молодих полеглих воїнів України на здобуття IFLRY Freedom Award 2022. Про це у твіттері повідомив президент громадської організації «Ліберально-демократична ліга України» Артур Харитонов.

Крім двох українських організацій серед підписантів організації зі Великої Британії, Угорщини, Болгарії, Нідерландів, Норвегії, Каталонії, Бельгії, Фінляндії, Данії, Румунії, Литви, Польщі, США, Швеції та Андорри. За словами Харитонова, це абсолютний рекорд за кількістю підписантів.

 

Романа Ратушного та інших військових номінували за «за його видатну мужність і працю протягом усього життя за справу свободи в Україні та в усьому світі, а також їхню величезну хоробрість у протистоянні російському злу».

«Рівно рік тому ми з Ромою обговорювали номінантів на 2021 рік (уряд Литви та литовську молодь за боротьбу з КНР). І от вже 2022 рік, знову осінь, але без Роми та сотень прекрасних українців.  Шанувати пам’ять про них — задача не тільки України, але й світу. Багато міжнародних колег, яким поталанило зустріти Рому минулоріч, дізналися про його смерть тільки зараз. З моїх листів.  Він, як і всі герої України, — люди, що мають увійти до західних сенсів назавжди», — наголосив Харитонов.

 

Вручення премії відбудеться у листопаді.

 

International Federation of Liberal Youth (IFLRY) — федерація ліберальних молодіжних організацій з усього світу. Заснована в 1947 році як Всесвітня федерація ліберальної молоді (WFLRY) в Кембриджі (Велика Британія). Протягом понад 60 років організовує семінари, навчальні сесії та офіційні заходи у всьому світі.

 

Премію IFLRY Freedom Award присуджують за виняткову відданість демократії, правам людини й політичному лібералізму.

 

Нагадаємо, 7 українських незалежних ЗМІ отримали премію Міжнародного інституту преси. Три українські журналісти отримали міжнародну премію імені Джеймса Найта.

 

Фото: Громадське