Комісія журналістської етики

Редакторка херсонського медіа закликала колег засудити жарти Кварталу 95 про Скадовськ

03.01.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Головна редакторка сайту «Кавун.City» Євгенія Вірлич подала скаргу до Комісії журналістської етики з проханням публічно засудити дії каналу «1+1» та студії «Квартал 95», що випустили дискримінаційний новорічний номер. Про це відомо з її заяви, опублікованої на «Кавун.City». 

Вірлич переконана, що у своєму новорічному номері «Квартал 95» принизив жителів Скадовська та жіноцтво. 

 

Номер обурив як мера міста Скадовськ Олександра Яковлєва, так і його мешканців і багатьох інших українців, які назвали ці жарти ганебними та дискримінаційними. 

 

«На мою думку і думку багатьох інших українців, [в номері, — ред.] містилась пряма і відверта дискримінація мешканців південної та східної України за ознакою мови, а також дискримінація жінок», — наголосила Євгенія.

 

Журналістка підтримує Олександра Яковлєва та просить Комісію журналістської етики публічно засудити дії каналу «1+1» та студії «Квартал 95» через публічну трансляцію недоречних жартів. Вона вже подала скаргу до Комісії журналістської етики, у якій серед іншого наголосила:

 

«Флешмоб «Скадовськ говорить українською» вже підтримали користувачі соцмереж з різних міст, а перш за все, мешканці Скадовська, які змушені були виїхати. Ті ж, хто перебуває в окупації (Скадовськ нині — в окупації), не можуть цього зробити, адже це — ризик для життя.

 

Поміж тим, частина східної та південної України, зокрема згаданий у номері Скадовськ, — окуповані росіянами. На цих територіях окупанти вчиняють страшні злочини, запобігти яким неможливо в межах чинного українського та міжнародного законодавства».

 

Вірлич нагадала, що за проукраїнську позицію на півдні окупанти вбивали людей: диригента Юрія Керпатенка в Херсоні та медсестру Тетяну Мудренко в Скадовську.

 

Також журналістка зауважила в номері принизливе висвітлення образу жінки: «В номері, де спілкуються чоловік і жінка, чоловік представлений більш привабливо, ніж жінка: він стриманий, патріотичний, спілкується українською; вона — російськомовна, з неї сміються через незграбність мови. Подібне позиціонування в публічному полі (канал «1+1» має велике охоплення) принижує жінку, зокрема жінку, яка виїхала з окупованої території». 

 

Вірлич понад 4 місяці жила в окупації в Херсоні: «Я зазнала як переслідувань росіян (зокрема ФСБ), так і булінгу з боку росіян та їхніх прибічників у публічному полі. Я розумію розпач тих, хто змушений був виїхати з окупації і не може повернутись додому, а особливо — тих, хто нині перебуває в окупації і потребує підтримки, а не публічного висміювання та знущання, яким є описаний мною номер «Студії «Квартал 95».

 

Поміж тим, актор «Кварталу 95» Юрій Великий, який грає у номері закарпатця, вже вибачився перед усіма, кого могли образити жарти студії. «Цей номер… не про Скадовськ… Головний меседж цього номера в тому, що помилятись не соромно», — наголосив актор.

 

Як повідомлялося, студія «Квартал 95» глузувала з російськомовної мешканки Скадовська, яка намагається говорити українською мовою.