злочини росії

Росія переслідує щонайменше 15 кримських журналістів

25.01.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Щонайменше 15 журналістів тимчасово окупованого Криму перебувають за ґратами за справами, сфабрикованими за терористичними статтями або статтями про зберігання зброї чи вибухівки. Про це йдеться в дослідженні Кримської правозахисної групи.

Серед ув’язнених кримських журналістів: 

 

 

Після початку повномасштабного вторгнення в окупованому Криму ухвалили 168 рішень окупаційних «судів» про ухвалення адміністративного покарання за «публічні дії, спрямовані на дискредитацію російської армії».

 

Окупаційна влада переслідувала й кримськотатарських громадських діячів: 

 

  • Абдурешит Джеппаров був відправлений на 15 діб адміністративного арешту за публікацію в інтернеті за порівняння російського маршу з нацистським; 
  • голова ЦВК Курултаю кримськотатарського народу Заїр Смедляєв був заарештований на 2 доби за публікацію в фейсбуці та оштрафували на 40 тисяч рублів.

 

«Для затримань активно використовують нову статтю адмінкодексу Росії, що забороняє дискредитацію армії РФ. Поки що нам відомо про щонайменше 200 адміністративних справ “за дискредитацію російської армії проти кримчан, які були відкриті за минулий рік”», — розповіла дослідниця Ірина Сєдова.

 

Окрім цього, людей штрафують та навіть кидають за ґрати за те, що вони співають українські пісні на вулиці.

 

«Ми зафіксували випадки, коли за гасло “Слава Україні! Героям слава!” людина отримала штраф 50 тисяч рублів. А за пісню “Ой у лузі червона калина” оштрафували одразу шістьох кримських татар, ще один одержав 15 днів арешту. За співи на вулиці гімну України одна людина також була заарештована на 13 діб», — зазначила Сєдова.

 

Як повідомлялося, так званий «верховний суд» тимчасово окупованого Криму залишив у СІЗО незаконно ув’язнених кримськотатарських активістів із Джанкоя.

 

Чільне фото: НСЖУ