гуманітарна катастрофа

Росія пошкодила і зруйнувала понад 550 об’єктів культурної спадщини

19.04.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

В Україні на державному обліку перебуває понад 130 тисяч об’єктів культурної спадщини, водночас понад 550 об’єктів зруйновані або пошкоджені внаслідок російської агресії. Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко у своєму телеграм-каналі.

За його словами, під охороною держави перебуває 109 930 пам’яток, а на державному обліку є понад 130 тисяч об’єктів культурної спадщини. «Частина з них внесена до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО — особливо під час війни як те, що перебуває під загрозою. Бо країна-агресор знищує цілеспрямовано все те, що ми так любимо і бережемо, все, що визначає нас як націю», — наголосив міністр.

 

Він зазначив, що втрата кожної культурної пам’ятки — втрата для світового надбання.

«Культурна спадщина — це ключовий елемент ідентифікації української нації та фактор національної безпеки України. Війна стала поштовхом для трансформації розуміння останнього. Саме тому ми піднімаємо культурну спадщину — пам’ятки історії та культури, визначні місця та традиції – на новий рівень значимості для кожного всередині країни та у світі», — наголосив Ткаченко.

 

Нагадаємо, Мінкультури та АРМА шукатимуть викрадені росією об’єкти культурної спадщини.

 

Читайте  також: В Україні змінюють підходи до дерусифікації культурної спадщини

 

Чільне фото: photo-lviv.in.ua