роскомнагляд

Росія створює «Окулус» — систему пошуку забороненого контенту в інтернеті

17.08.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Головний радіочастотний центр, підпорядкований роскомнагляду, виділив ₽57,7 мільйона (близько $945 тисяч) на створення системи пошуку забороненого контенту в інтернеті. Про це повідомляють російські ЗМІ.

«Окулус» (латинською «око») за допомогою нейромереж повинна буде аналізувати тексти, фотографії та відео на сайтах, у соцмережах та месенджерах щодо забороненої інформації у росії.

 

У технічному завданні сказано, що «Окулусу» також потрібно шукати заборонений контент у «сценах, поєднаннях предметів, композиціях образів, осіб, статики та динаміки рухів»

 

До списку забороненого контенту роскомнагляд відніс матеріали з ознаками екстремізму та тероризму, заклики до незаконних масових заходів, неповагу до влади, інформацію про способи самогубства та виготовлення наркотиків.  Крім того, до цього переліку віднесли «ЛГБТ-пропаганду» та демонстрацію вживання тютюнової продукції.

 

Потужність системи має становити 200 тисяч зображень на добу, тобто два кадри або картинки за секунду. Термін реалізації завдання, яке доручено ТОВ «Ексік’юшн Ер Ді Сі» — чотири місяці, до 12 грудня 2022 року.

 

Російські експерти вважають, що створити таку систему за такий термін і за ₽58 мільйонів неможливо.

 

Нагадаємо, роскомнагляд закликав Google не «піддавати цензурі» російські ЗМІ на YouTube, згодом оштрафував Google за це. Російський держрегулятор позначає Вікіпедію як «порушника» законів через статті про війну, а не «спеціальну військову операцію».

 

Чільна ілюстрація: sinesupport