EFJ

Росія утримує 17 українських медійників із тимчасово окупованих територій — EFJ

04.01.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У міжнародному списку ув’язнених медійників – 17 незаконно заарештованих росією на тимчасово окупованих територіях українських журналістів. Про це повідомляє Європейська федерація журналістів (EFJ).

Серед українських журналістів, яких утримує рф, до переліку потрапили наступні імена:

 

 

Більшість затриманих українців – кримчани.

 

Таким чином росія стала країною, яка ув’язнює найбільше журналістів у Європі – зараз там утримують 40 представників ЗМІ, заарештованих у самій РФ та в регіонах України.

 

Загалом список EFJ налічує 108 осіб.

 

«Хоча загальна кількість затриманих журналістів у Європі дещо зменшилася порівняно з минулим роком (108 замість 124), репресії значно посилилися в деяких країнах, таких як Азербайджан, де кількість затриманих журналістів зросла майже в чотири рази, а також у Росії, що цього року стала країною, яка ув’язнює найбільше журналістів у Європі (загалом 40, у Росії та окупованій Україні)», — зазначають у федерації.

 

EFJ закликала держави-члени Ради Європи виконати Рекомендацію Комітету міністрів 2016/4 про захист журналістики та безпеки журналістів: «Прийняття національних планів, пов’язаних із цією Рекомендацією, тепер стали пріоритетом».

 

Раніше повідомлялося, що за рік і десять місяців з початку повномасштабного вторгнення росія скоїла 548 злочинів проти журналістів та медіа в Україні.

 

Як відомо, Читомо разом з PEN Ukraine запустили медіапроєкт «Люди з порожніх стільців», присвячений письменникам і журналістам України та світу, яких переслідують через їхні політичні переконання.

 

Читайте також: Військові, перекладачі, журналісти, книгарі, поети: кого відняв у нас 2023-й

 

Джерела: europeanjournalists.org, detector.media