бібліотеки

Російські окупанти перейменували бібліотеки у Маріуполі на честь Пушкіна й Чехова

02.09.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Російські окупанти в тимчасово захопленому Маріуполі знищили 4 бібліотеки, а також перейменували 3 книгозбірні. Про це у своєму телеграм-каналі повідомила Маріупольська міська рада.

Кількість знищених книжок з міських бібліотек становить 180 тисяч.

 

«Бібліотечний фонд Маріуполя до повномасштабного вторгнення налічував 360 тисяч книжок. За попередньою інформацією, 50% видань згоріли під час обстрілів, або були ліквідовані як “екстремістські”», — зазначають у Маріупольській міській раді.

 

Чотири будівлі бібліотек зруйновані або мають критичні ушкодження – ім. Лесі Українки, Купріна, Короленка та Гоголя. У вцілілі бібліотеки загарбники завозять літературу з території рф, а самі книгозбірні перейменовують. Серед  окупантами перейменованих бібліотек:

 

  • бібліотека Івана Франка — Алєксандра Пушкіна;
  • бібліотека Олеся Гончара — Антона Чехова;
  •  бібліотека Михайла Грушевського —  Ніколая Карамзіна.

 

Нині повністю знищена окупантами бібліотека імені Короленка працює в евакуації в Дніпрі. Директорка бібліотеки Вікторія Лісогор  працює над створенням нових фондів — їй вдалося зібрати 2300 найменувань книжок.

 

За останніми даними Мінкультури, росія знищила 610 українських бібліотек. Згідно з даними ЮНЕСКО, росія пошкодила 12 українських бібліотек.

 

Чільне фото з архіву Вікторії Лісогор