українська мова

Секретаріат Уповноваженого із захисту державної мови розпочав роботу

22.08.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Секретаріат Уповноваженого із захисту державної мови юридично розпочав свою роботу. Про це повідомив Уповноважений Тарас Кремінь на своїй офіційній фейсбук-сторінці.

Заступником керівника Секретаріату Уповноваженого було призначено Сергія Левчука.

 

Окрім того, було оголошено конкурсний добір на посаду керівника Секретаріату і першого заступника керівника Секретаріату. Пізніше шукатимуть керівників деяких структурних підрозділів. Для повноцінного запуску інституції необхідна укомплектованість Секретаріату на третину (17 осіб) від його штатної чисельності.

 

Тарас Кремінь також повідомив, що Секретаріат подав бюджетний запит до Міністерства фінансів України на 2021-2023 роки, а зараз працює над затвердженням паспорту бюджетної програми на 2020 рік і відкриттям рахунків.

 

Нагадаємо, що 25 червня Кабінет Міністрів прийняв постанову про створення Секретаріату Уповноваженого із захисту державної мови як юридичної особи публічного права. Уряд затвердив граничну чисельність працівників секретаріату у кількості 50 осіб.

 

Згідно з постановою, Уповноважений виконує функції керівника державної служби щодо очільника секретаріату та його заступників.

 

Створення посади Уповноваженого з захисту державної мови і Секретаріату Уповноваженого було передбачене Законом України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», який вступив в дію 16 липня 2019 року.

 

Як повідомляло Читомо, 8 липня 2020 року посаду Уповноваженого із захисту державної мови обійняв Тарас Кремінь.

 

Попередня мовна омбудсменка – Тетяна Монахова – написала заяву про звільнення за власним бажанням у квітні. Основною причиною свого звільнення вона назвала те, що за шість місяців на посаді їй так і не вдалося домогтися створення Секретаріату уповноваженого із захисту державної мови.