Олег Сенцов

Сенцову присудили польську премію

24.10.2018

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Польща відзначила Олега Сенцова премією Pro Dignitate Humana. Про це повідомляється на офіційній Twitter-сторінці Посольства України в Польщі.

 

Про присудження премії оголосив міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутовіч під час зустрічі з главою українського МЗС Павлом Клімкіним.

 

«Польща підтримуватиме Україну в протидії російській агресії, не визнає нелегальної анексії Росією Криму. Польща прийняла рішення присвоїти Олегу Сенцову нагороду Pro Dignitate Humana», – заявив він.

 

У свою чергу Клімкін подякував Польщі за нагороду для Сенцова і висловив переконання, що разом з Чапутовічем невдовзі буде нагода подивитися у Варшаві новий фільм Сенцова і поспілкуватися з ним особисто на прем’єрі.

 

Премію Pro Dignitate Humanа 2011 року заснував міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський. Лауреат отримує 100 тис. злотих (750 тис. грн), які він може розподілити на гуманітарні проекти.

 

Нагадаємо, що у серпні колишній президент Польщі Лех Валенса номінував Олега Сенцова на здобуття Нобелівської премії миру.

 

А у вересні Європейська народна партія номінувала українського режисера на здобуття премії «За свободу думки» імені Андрія Сахарова.

 

Чільне зображення: AP