Дизайн

Серія постерів Kyiv Posters стала частиною архіву швейцарського музею дизайну

17.03.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Колекція Kyiv Posters, до якої увійшли роботи відомих сучасних українських дизайнерів та ілюстраторів, стала частиною колекції плакатів Museum für Gestaltung у Цюриху. Про це Читомо повідомили організатори  виставки.

До серії входять 14 плакатів, кожен з яких розповідає унікальну історію Києва через призму сприйняття дизайнера чи ілюстратора. Кураторка Ольга Протасова запросила відомих українських креативників зобразити Київ через типографію, архітектуру, декор, поєднання кольорів, символіку та власне бачення. Спеціальний проєкт Kyiv Posters привернув увагу кураторів із Museum für Gestaltung, які запропонували додати київські постери до зібрання музею. 

 

Зібрання музею має назву «Колекція плакатів Цюрихського музею мистецтв» наразі налічує понад 380 000 плакатів. Вони потенційно можуть бути показані на змінній виставці або передані у тимчасове користування іншим музеям Швейцарії. Також їх можна побачити на сайті музею.

 

«Проєкт створений у воєнний час спеціально для першого проведення Kyiv Design Week, мабуть, саме тому куратори музею дизайну звернули на нього особливу увагу», — додає Анастасія Білецька, кураторка Kyiv Design Week.

 

 

Музей дизайну Цюриха входить до інфраструктури Цюрихського університету мистецтв. Це установа, присвячена дизайну, візуальній комунікації та прикладному мистецтву. Його місія полягає у збереженні та демонстрації впливу дизайну на культуру та суспільство. Відомий своєю колекцією плакатів, музей містить різноманітні історичні та сучасні плакати, і є цінним ресурсом як для дослідників, так і для ентузіастів дизайну.

 

Як повідомлялося, у 2023 році ці постери представили під час Kyiv design week в межах програми Zurich Design Weeks в галереї Томаса Курера в Цюриху та в київському просторі Mac Paw Space.

 

Читайте також: Як одеські шрифтові постери допомагають ЗСУ

 

Зображення: kyivdesignweek