Дизайн

У Києві вперше відбувається міжнародний дизайнерський фестиваль Design Week

11.09.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У Києві триває міжнародний дизайнерський фестиваль Design Week, що цьогоріч вперше відбудеться у місті. 

Design Week вважається найбільшою та найповажнішою подією у сфері дизайну. Через повномасштабну війну Київ не в змозі провести повноцінну подію, тому частина заходів відбудеться у межах Zurich Design Weeks в Цюриху.

 

У межах Kyiv Design Week втілили проєкт Kyiv Posters — це колекція постерів, створена українськими дизайнерами й ілюстраторами спеціально для цього заходу.  «Ми хотіли показати, які ж круті наші, і їх (візуальними) голосами розказати про Київ авдиторії в Цюріху, які, ймовірно, не так вже і багато знають про Київ. Також, ідея була в тому, щоб, якщо в постері використовується шрифт, він також був позначений, як і автор шрифту. Кажуть, що авторство Олексія Чекаля і так видно в лого Kyiv Design Week — це саме він зробив логотип!»розповіла Ольга Протасова, кураторка проєкту.

 

До проєкту Kyiv Posters ввійшли роботи Юрка Гуцуляка, Миколи Коваленка, Марії Кінович, Віталіни Лопухіної, Вікторії Лопухіної, Олександри Корчевської-Цехош, Антона Фірсіка, Артема Гусєва, Даши Сьопічевоі, Павла Романюка, Олега Федунчака, Катерини Яцушек, Тетяни Якунової, а також проєкту Odesa city letters. У постерах також використані проєкти Кирила Ткачова і Дмитра Растворцева.

 

«Design4Ukraine — це асоціація дизайнерів, задача якої — це зокрема налагодження міжнародних зв’язків і культурна дипломатія. Ми давно, ще з допандемійних часів, задумували цей захід, Kyiv Design Week, як масштабний, міжнародний, той, який охопить всю індустрію. Але спочатку пандемія, а потім війна перекреслили всі наші плани. Тож ми вирішили приєднатися до Zurich Design Weeks, це сталося завдяки зусиллям Анастасії Білецької. Загальна візія заходу — Ярослав Белінський, ми називаємо його “локомотив”. За Київський захід відповідає Ольга Терефеєва, допомогає організовувати Катерина Скрагленко. Наша місія — дипломатична, ми прагнемо якомога голосніше розповідати про український дизайн і дизайнерів. Ми завзяті, не спинимось», — розповіла Ольга Протасова в ексклюзивному коментарі Читомо.

 

Колекцію постерів покажуть у Цюріху в Museum für Gestaltung з 12 по 19 вересня, та в та в Mac Paw Space в Києві 14-15 вересня.

 

Kyiv Design Week триває з 31 серпня по 19 вересня. Повна програма Kyiv Design Week доступна за посиланням.

 

Kyiv Design Week відбувається в межах проєкту TIPSTER: «Trade, Intellectual Properties Support, and Technical Regulation», який реалізується ГС «Фонд підтримки реформ в Україні» за фінансової підтримки уряду Німеччини в межах проєкту міжнародної співпраці ReACT4UA («Застосування та імплементація Угоди про асоціацію між ЄС та Україною у сфері торгівлі»), виконавцем якого є німецька федеральна компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ). Проєкт спрямований на підвищення конкурентоспроможності та стійкості українських малих і середніх підприємств, особливо з огляду на вступ до ЄС. Партнер Kyiv Design Week — Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України».

 

Нагадаємо, у Луцьку відбувся шрифтовий фестиваль «Простір літер».

 

Читайте також: Як одеські шрифтові постери допомагають ЗСУ

Зображення: instagram.com/kyivdesignweek, facebook.com/olyaprotasova