бойкот рф

Сервіс графічного дизайну Canva йде з російського ринку

01.06.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Сервіс графічного дизайну Canva оголосив, що блокує доступ для користувачів з росії та повністю виходить з ринку рф. Про це компанія повідомила в офіційній заяві.

«Як ми говорили на початку березня, ми різко виступаємо проти актів агресії російського уряду, які тривають, і прагнемо відстоювати мир і безпеку всюди, тому блокуємо доступ до Canva в росії в найближчому майбутньому», написали у заяві. 

 

У компанії зазначають, що 1 березня вони припинили всі платежі в росії, щоб не робити внесок у російську економіку.

 

«Хоча на ранніх етапах війни було місце для голосів і протестів, тепер російський уряд закрив переважну більшість каналів зв’язку, унеможливлюючи людей висловлювати свою незгоду. Тим, хто все ж таки знаходить обхідні шляхи або виступає в опозиції до уряду, зараз загрожують жахливі звинувачення та тюремні терміни за висловлювання», додали у зверненні. 

 

Крім того, від 24 лютого Canva пожертвувала 1 млн доларів США через Canva Foundation для неурядових український організацій. 

 

 

Також організація розробила шаблони для постерів «промирного та антивоєнного контенту, щоб відстоювати важливі повідомлення про мир, єдність і підтримку».

 

Canva — платформа графічного дизайну, яка дозволяє користувачам створювати графіку, презентації, афіші та інший візуальний контент для соціальних мереж. Доступна як веб версія, так і мобільна. Сервіс пропонує великий банк зображень, шрифтів, шаблонів та ілюстрацій.

 

Нагадаємо, що освітні платформи припинили роботу з РФ, зокрема Coursera й EdX. Також онлайн-платформа для покращення якості англомовного тексту Grammarly й сервіс для вивчення мов Duolingo

 

Також раніше компанія Adobe Systems припинила продажі в Росії. З ринку РФ пішли й такі компанія як Microsoft, Apple, Amazon, Mastercard та інші.

 

Фото: Canva