правопис

Співголова правописної комісії розповів, коли може набути чинності новий правопис

18.10.2018

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Нова редакція правопису може набути чинності уже наприкінці 2018 року. Про це заявив заступник міністра освіти і науки, співголова Української національної комісії з питань правопису Максим Стріха.

 

Він розповів, що на засіданні 22 жовтня комісія має підбити підсумки громадського обговорення проекту. Результат роботи комісії буде винесено на спільне засідання колегії МОН і президії Національної академії наук України. У разі його схвалення, буде внесено проект постанови до Кабінету Міністрів.

 

«Якщо все буде гаразд, то до кінця цього року ми матимемо нову редакцію українського правопису», — заявив Стріха.

 

Водночас він звернув увагу, що можуть з’явитися фактори, які стануть на заваді впровадження проекту.

 

«На жаль, у передвиборчій ситуації дехто буде кричати, що це «попытка обанкротившейся власти отвлечь внимание людей» – я цитую заяву Віктора Медведчука, великого «ревнителя» української мови і правопису. А хтось із протилежного крила говоритиме, що це спроба узаконити сталінську наругу над українською мовою. Такі заяви теж лунають, і я не виключаю того, що спільно ці екстреми можуть гальмувати правописний процес», — пояснив він.

 

Водночас заступник міністра акцентував на тому, що зміни впроваджуватимуться поступово.

 

«У ЗНО питання з оновлених пунктів правопису відразу не потраплять. Тому старшокласникам нема про що хвилюватися», — наголосив він.

 

«І взагалі, не треба себе лякати всілякими страшилками, як дехто, ніби ми всі раптом станемо безграмотними. Та навпаки! Бо в багатьох випадках спростили те, що в чинному правописі є складнішим, ніж потрібно», — додав Стріха.

 

Нагадаємо, що Міністерство освіти і науки виносило на громадське обговорення проект нової редакції українського правопису, яке тривало до 30 вересня.

 

Член Української національної комісії з питань правопису Богдан Ажнюк та співголова комісії Максим Стріха уже розповідали про зміни, які передбачає нова редакція правопису.

 

У Facebook тривав флешмоб із закликом до правописної комісії унормувати вживання в українській мові фемінітивів.

 

Також читайте аналіз проекту правопису, який здійснив кандидат філологічних наук, доцент Інституту журналістики КНУ імені Тараса ШевченкаДмитро Данильчук.

 

Джерело: Новинарня, чільне фото: УП.Життя