медіаграмотність

Стало відомо, скільки українців пройшли національний тест із медіаграмотності

26.10.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Національний тест із медіаграмотності пройшли близько 60 тисяч людей, понад 300 тисяч зайшли на сторінку тестування. Про це у межах конференції «Стійкі разом: розвиток медіаграмотності в Україні» повідомила керівниця національного проєкту з медіаграмотності «Фільтр» Ольга Кравченко.

Національний тест з медіаграмотності проводиться в Україні з 2022 року. Він присвячений Глобальному тижню медіаграмотності та створений за ініціативою проєкту «Фільтр», який був заснований у 2021 році Міністерством культури та інформаційної політики України. Мета проєкту — покращити рівень медіаграмотності українців.

 

Національний тест із медіаграмотності провели 17 жовтня. З огляду на те, що великий наплив відвідувачів паралізував сайт, можливість пройти тестування та взяти участь у конкурсі продовжили до 20 жовтня.

 

У 2024 році суспільний інтерес до тесту зріс, адже сайт національного тесту із медіаграмотності відвідало в десять разів більше користувачів, ніж у 2023 році.

 

«Наразі в нас дуже багато викликів, які пов’язані перед усім з повномасштабним вторгненням Росії проти України, з розвитком технологій, які приносять як можливості, так і загрози. Тому працювати нам з вами ще дуже багато і довго», — каже Кравченко.

 

Національний тест з медіаграмотності у 2024 році був створений за підтримки ПРООН в Україні, уряду Японії та інших партнерів.

 

«Я хочу, щоб наша з вами (з партнерами – ред.) співпраця залишалася такою ж приємною та ефективною. Цим тестом ми вийшли за межі бульбашки медіаграмотності, і я хочу, щоб всі наші ініціативи були настільки ж потужними і охоплювали ще більшу аудиторію», — додає Кравченко.

 

 

Також, за інформацією від керівниці медіапроєкту програма підтримки ОБСЄ для України Ольги Прокопенко, створили програму з медіаграмотності для студентів, яку наразі пройшли близько тисячі учнів. Окрім того, програма вже впроваджена в постійний навчальний курс до чотирьох найвідоміших університетів України.

 

«Ми продовжуємо працювати в цьому напрямку і ведемо перемовини з іншими університетами, щоб якомога більше студентів нашої країни змогли ознайомитися з цим курсом», — зазначає Прокопенко.

 

До того ж, за словами голови Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення Ольги Герасим’юк, створений курс з медіаграмотності для журналістів та медіакомпаній, аби вони допомогли суспільству бути стійкішим до дезінформації.

 

«Війна поставила перед медіа дуже багато нових завдань, ми вчимося, стаємо сильнішими, і нові теми є дуже часто чутливими як для суспільства, так і для журналістів, тому всім нам потрібні додаткові знання, вміння та навички», — каже Герасим’юк.

 

 

Мета курсу — поглибити вміння медійників правильно реагувати на чутливі теми. В межах навчання Національна рада провела вже 8 зустрічей для журналістів, редакторів, науковців та громадських організацій впродовж 2024 року. 

 

Окрім того, створений тест з медіаграмотності для тих, хто працює у сфері медіа, який в межах Глобального тижня медіаграмотності буде розміщений на сайті Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення.

 

Всесвітній тиждень медіаграмотності започаткувала ЮНЕСКО у 2011 році. Він відзначається щорічно з 24 по 31 жовтня.

 

Нагадуємо, у 2020 році в Україні запустили проєкт «Інтернет-мудрість», що дозволяє поглибити свою медіаграмотність.

 

Читайте далі: У мережі масово поширюють фейкові вірші Шевченка про зраду в Україні

 

Чільне зображення: Анастасія Андрушко