Мінкульт

Суспільному запропонували «джинсу» про кандидатку на посаду міністерки культури — Чернотицький

13.09.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Суспільному мовнику запропонували оприлюднити дані про нібито неправомірні дії претендентки на посаду міністерки культури Юлії Федів.  

 

Про це повідомив голова правління Суспільного мовника Микола Чернотицький на своїй сторінці у фейсбуці.

 

Пропозиція надійшла одному з працівників Суспільного від Влади Цуркан, яка, за її словами, представляє інтереси працівника Українського культурного фонду. Вона зазначила, що нібито в УКФ занепокоєні можливим призначенням колишньої виконавчої директорки фонду Юлії Федів на посаду міністерки культури. 

За словами Цуркан, на Федів «висить не закрите кримінальне провадження за нецільове використання коштів».

 

«Колишні колеги Федів готові співпрацювати зі ЗМІ та надати особисті свідчення про не.цільове використання коштів інституційних грантів. Також вони готові надати висновок державних аудиторів та збережені документи з прокуратури щодо кримінального провадження», — йдеться в повідомленні.

 

Цуркан зазначає, що за висвітлення цієї інформації «готові матеріально віддячити» Суспільному, та додає: «По факту, в матеріалі треба просто нагадати українцям про діяльність Юлії Федів. І змусити задуматися, чи варто їй давати крісло міністерки замість лави підсудних»

 

Чернотицький у своєму дописі зазначив: «Суспільне не толерує таке, і я вважаю, що це має стати публічним. Такі «пропозиції» неприпустимі для нас. І дуже хочеться, щоб це стало неприпустимим для кожного медіа».

 

Як відомо, 10 березня 2021 року Спілка концертних індустрій України звинуватила УКФ у непрозорому використанні коштів, а відразу після оголошення списку кандидатів на посаду директора, на адресу УКФ соціальними мережами почали ширитись обвинувачення у неправомірних діях. Разом з тим депутат від партії «Голос» Ярослав Железняк направив заяву до Національного антикорупційного бюро про вчинення кримінального правопорушення. Виконавчою директоркою фонду на той час була Юлія Федів.

 

Український культурний фонд відповів на звинувачення у непрозорості фінансування проєктів. На думку УКФ, невідомий автор припустився помилки, переконуючи, що порядок використання бюджетних коштів визначається наказом Фонду, а отже посадові особи Фонду одноосібно приймають рішення щодо розподілення коштів. Але це не відповідає дійсності, адже Фонд не є приватною структурою.

 

Нагадаємо, що підтримати призначення Юлії Федів на посаду очільниці Мінкульту закликав Конгрес Культури.

 

Фото: Микола Чернотицький / фейсбук, The Village