ілюстрації

The New Yorker опублікувало ілюстрації Сергія Майдукова про небо над Києвом під час війни

01.05.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Американське видання The New Yorker опублікувало ілюстрації Сергія Майдукова про «боротьбу за повітряний простір над українською столицею».

 

«У Києві у нас дуже темні сутінки, такі темні, що майже ніч. Протягом дня я іду добровольцем до військ територіальної оборони, доставляю бійцям продукти чи техніку. Вночі я малюю. Через комендантську годину більшість моїх малюнків з вікна моєї квартири. Іноді я бачу вибух, що відбивається на скляній поверхні хмарочоса, або безшумні спалахи, що підіймаються, а потім вигорають у дощі іскор. Одного тижня я бачив, як зенітки стріляли трасувальними снарядами в нічне небо, де велося полювання на російський безпілотник», — розповів автор.

 

Він додав, що після відходу російської армії з Києва настрій у місті помітно змінився: люди сміються, п’ють каву, зустрічаються на вулиці. Люди відповідають «добре» на запитання «як справи?». 

 

«Можливо, темрява нарешті поступово розходиться», — наголосив Майдуков.

 

Спалахи тихо освітлюють небо.

 

Українська зенітна артилерія, відображена на будівлі.

 

Зенітна установка, що стріляє, трасує в небо.

 

Сергій Майдуков — ілюстратор із Києва. Його клієнтами є Google, Adobe, Британська королівська академія танцю, Київський центральний універмаг та інші бренди та корпорації. 

 

Автор співпрацює з закордонними журналами та засобами масової інформації, серед яких The New Yorker, The Guardian, The Wall Street Journal, The Financial Times та іншими. Також Майдуков проілюстрував кілька книг, зокрема, «Розстріляне відродження» (Основи), «2001: A Space Odyssey» (Moppet Books), автор артбуку KYIV by Sergiy Maidukov. Окремі його ілюстрації зберігаються в Бібліотеці Конгресу (США). 

 

Нагадаємо, The New Yorker опублікувало англійською уривок оповідання «The Ukraine» з однойменної книжки Артема Чапая з ілюстрацією Майдукова.

 

Читайте також: Сергій Майдуков про шлях до ілюстрації, поради для початківців і свій новий артбук про Київ