дослідження

Третина американських підлітків перестала читати книжки для насолоди

22.08.2018

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Третина підлітків у США не прочитали жодної книжки заради задоволення щонайменше протягом останнього року. Про це свідчать результати опитувань, які провела Американська психологічна асоціація, пише TIME.

 

Дослідження, опубліковане в журналі Psychology of Popular Media Culture, вказує на домінуючий вплив цифрових технологій на підлітків. Використання тінейджерами традиційних носіїв інформації – таких, як книжки, журнали та телебачення – скоротилося. Тоді, як час, проведений за чатами та зависанням у соцмережах, продовжує зростати.

 

Науковці проаналізували дані щорічного опитування “Моніторинг майбутнього”, в якому взяли участь 50 тис. учнів 8-го, 10-го та 12-го класів. Дослідження включало відповіді на опитування з 1976 по 2016 рік.

 

Читайте також: Як і скільки читають українські батьки з дітьми: дослідження

 

У 2016-му лише 2% десятикласників сказали, що майже щодня читають газету і лише 16% дванадцятикласників – що майже щодня читають книжку чи журнал.

 

Близько третини дванадцятикласників зізналися, що минулого року не прочитали жодної паперової чи електронної книжки для задоволення, що приблизно втричі більше, ніж це було у 1970-х.

 

Раніше ми повідомляли, що більше половини японських студентів взагалі не читають. А половина українців за рік не прочитали жодної книжки.

 

Чільне зображення: wtop.com

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект