IPA

Триває подання на премію Міжнародної асоціації видавців Prix Voltaire 2024

12.01.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Міжнародна асоціація видавців (IPA) оголосила про початок приймання заявок на засновану нею премію IPA Prix Voltaire 2024. Про це повідомили на сайті асоціації.

Премію присуджують за «взірцеву мужність у відстоюванні свободи публікації та надання іншим можливості використовувати свою свободу слова».

 

«Свобода слова і друку є одним із основоположних принципів IPA. Його захист і популяризація є одним із ключових завдань IPA. У багатьох країнах видавці ризикують так само, як і автори. Їхня робота вимагає величезної мужності та альтруїстичного зобов’язання, заснованого на цінностях. Свобода друку зовсім не гарантована в усьому світі, оскільки уряди, екстремісти чи приватні особи намагаються щодня залякувати, атакувати, ув’язнювати та навіть убивати видавців», — кажуть в Міжнарожній асоціації видавців.

 

Крістенн Ейнарссон, голова Комітету IPA зі свободи друку, зазначає: «Тиск на видавців постійно зростає. The Prix Voltaire — це наш спосіб відзначити тих сміливих видавців, які продовжують публікувати, незважаючи на тиск і на власний ризик. Щороку ми надихаємося видавцями, номінованими на The Prix Voltaire, і з нетерпінням чекаємо, коли знову надихнемося цьогорічними номінантами».

 

Номінувати видавництво або окремого вдавця на премію може будь-яка фізична особа чи організація. Головна умова номінування — видавництво мало опублікувати книжкипід тиском, погрозами, залякуваннями чи переслідуваннями незадовго до номінування а премію. Виавництва, які протягом багатьох років відстоюють свободу слова і друку, теж можуть стати лавреатами The Prix Voltaire.

 

Надсилати заявки потрібно електронною поштою за допомогою форми заявки до IPA за адресою prix-voltaire@internationalpublishers.org. Кінцевий термін подання – 22 березня 2024 року.

 

Церемонія нагородження IPA Prix Voltaire 2024 відбудеться на 34-му Міжнародному конгресі видавців (3-6 грудня 2024) у Гвадалахарі, Мексика.

 

Премія Prix Voltaire щороку відзначає видатні здобутки видавців по всьому світу у боротьбі за свободу слова. Номінантом на премію може стати будь-хто: фізична особа, ініціативна група або ж організація. Винагорода становить 10 000 швейцарських франків.

 

Серед попередніх лавреатів премії: видавець Мазін Латіф Алі (Ірак, 2023), SameSky Publishing (Таїланд, 2022), видавництво Dar Al Jadeed (Ліван, 2021), видавництво Liberal Publishing House (В’єтнам, 2020), видавець Халед Лотфі (Єгипет, 2019), видавець із Гонконгу Гуй Мінхай (Швеція, 2018), видавець з Туреччини Турхан Гюнай та видавництво Evrensel (2017), блогер із Саудівської Аравії Раїф Бадаві (2016) та видавець з Білорусі Ігар Логвінов (2014).

 

Як повідомлялося, у 2022 році Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів увійшла до фіналу премії, а 2023 року Володимир Вакуленко посмертно отримав спецвідзнаку.

 

Читайте також: Премію «За свободу книговидання» присудили всім загроженим видавцям

 

Чільне зображення: сайт IPA