IPA

Володимир Вакуленко посмертно отримав спецвідзнаку IPA Prix Voltaire 2023

23.05.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Міжнародна асоціація видавців (IPA) оголосила переможців премії Prix Voltaire 2023 року. Про це повідомили на сайті IPA.

Лавреатом став іракський видавець Мазен Латіф Алі. Він заснував видавництво Dar Mesopotamia та опублікував низку книжок, у тому числі багато про єврейські громади та окремих євреїв Іраку. 31 січня 2020 року його викрали, і відтоді немає жодних відомостей про його місцезнаходження.

 

Український письменник Володимир Вакуленко став лавреатом спеціальної відзнаки IPA Prix Voltaire Award 2023. 24 березня Володимира Вакуленка викрали російські окупанти у селі Капитолівка поблизу Ізюма на Харківщині. Згодом стало відомо про його вбивство.

 

 

«Замовчування культурного самовираження є одним із інструментів репресивних режимів. Ми повинні протистояти їхньому залякуванню та відзначати відважних авторів і видавців, які допомагають нам відчути та зрозуміти різноманіття наших культур. Мазін Латіф Алі та Володимир Вакуленко — герої», — зазначила віцепрезидентка Міжнародної асоціації видавців Ґванца Джобава.

 

 

«Російська імперія стерла українську ідентичність. Українська літературна спільнота вдячна за нагороду. Ця нагорода є унікальною, значущою та зворушливою для нас, зокрема тому, що жоден із сотень інших українських письменників, які, як Вакуленко, були вбиті в українській історії, ніколи не отримував такої міжнародної нагороди посмертно. Впевнена, що Володимир Вакуленко хотів би присвятити цю нагороду і їм», — додала поетка Вікторія Амеліна, яка отримувала нагороду від імені Вакуленка, під час церемонії вручення у Ліллехаммері.

 

 

Премія Prix Voltaire щороку відзначає видатні здобутки видавців по всьому світу у боротьбі за свободу слова. Номінантом на премію може стати будь-хто: фізична особа, ініціативна група або ж організація. Винагорода становить 10 000 швейцарських франків.

 

Як повідомлялося, 2022 року премію отримало Тайське видавництво Same Sky. Тоді ж до фіналу премії потрапила Українська асоціація видавців.

 

Читайте про список фіналістів 2023 року.

 

Чільне фото: Марія Лисицька-Бескорса