видавництво Основи

Тривоги й можливості 90-тих не стали минулим: про що новий випуск SALIUT

31.07.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Видавництво «Основи» спільно з міжнародною контент-платформою Depositphotos створили другий номер українського фотожурналу SALIUT про 90-ті роки в Україні. Про це повідомили на сайті журналу.

«Нинішній випуск присвячений українським 90-м і зосереджується на особистостях, їхньому середовищі та про те, як сучасне захоплення естетикою 90-х спричинило всесвітнє відродження стилів цього періоду. За допомогою вибраних проєктів документальної та художньої фотографії ми пропонуємо вам порівняти наші теплі ностальгічні спогади дитинства з бурхливою та складною реальністю того часу», — зазначають в анотації.

 

 

 

Про що випуск:

 

  • Про політичні реалії 1990-х. Їх проілюструють проєкти Романа Пятковки, Юрія Косіна, Валерія Милосердова, тоді як Олександр Ляпін в інтерв’ю розповідає про тогочасну зміну культурних смаків і прояви кітчу як культурного коду, а також про фотографію на авансцені сучасного мистецтва;

 

  • Про людину 1990-х та її місце в тогочасному суспільстві. Проєкти Ріти Островської, Сергія Браткова, Миколи Троха та Арсена Савадова тематично охоплюють різні прошарки суспільства: від євреїв-емігрантів до бездомних дітей. Спеціально для цього розділу підготували інтерв’ю з Олександром Чекменьовим про його знакову серію «Паспорт»;

 

  • Про вплив 1990-х на естетику та реалії сьогодення. Порівняли різні погляди на цей період, дослідивши роботи тих, хто ріс та дорослішав в ті самі 90-ті. Проєкти Євгена Нікіфорова, Julie Poly, Валентина Бо та В’ячеслава Полякова показують, яким же насправді було найбільш міфологізоване десятиліття найновішої історії України. Також у цьому розділі презентують спільний спецпроєкт Романа Михайлова та платформи Depositphotos.

 

«Креативна спільнота Depositphotos об’єднує понад 100 тисяч фотографів. З їхніми роботами ми відкриваємо нове трактування візуальної естетики 90-х. Співпраця з журналом SALIUT — це чудовий спосіб показати потенціал Depositphotos у реалізації будь-якої творчої ідеї. І, звісно, ​​це можливість розповісти світові про цих талановитих артистів і про те, якими вони бачили 90-ті», — зазначила Анастасія Федь-Тітова, керівниця PR&Communications Depositphotos.

 

Depositphotos — міжнародна контент-платформа з бібліотекою з понад 220 мільйонів стокових фото, відео, векторів, темплейтів і аудіотреків.  

 

SALIUT Magazine — незалежне міжнародне видання, присвячене сучасній українській фотографії. Випуски виходять друком двічі на рік англійською мовою. 

 

Як відомо, у 2021 році Telegraf випустив друкований журнал про дизайн.

 

Нагадаємо, у межах спецпроєкту «Екземпляри XX» Читомо підготувало матеріал про те, чому онлайн-медіа видають журнали та газети.

 

Читайте також: Мейнстрім чи статусна річ: як зробити фотокнигу успішною