відвідуваність

Цьогоріч Книжковий Арсенал відвідали 36 тисяч людей

02.07.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Десятий Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» відвідали 36 тисяч осіб. Про це повідомила на своїй фейсбук-сторінці директорка Мистецького арсеналу Олеся Островська-Люта.

За її словами, ще 39 тисяч людей долучилося до онлайн-переглядів подій.

 

«Зізнаюся, що це набагато, набагато більше, ніж ми очікували. У чому секрет? Безцінне партнерство Megogo та Visa і суперлюди в усіх командах», − додала Олеся Островська-Люта.

Дотримуючись карантинних норм, фізичний простір історичної будівлі Мистецького арсеналу прийняв на 30% менше людей, ніж 2019 року. Організатори наголошують, що в умовах карантинних обмежень квитки на фестиваль продавали лише онлайн, вільний вхід цього року, окрім традиційно пільгових категорій — ветеранів, людей з інвалідністю, дітей до 12 років, музейних працівників, власників карток ІСОМ, — було відкрито і для людей з пенсійними посвідченнями. Фестиваль обмежив кількість безкоштовних запрошень для учасників та традиційно професійних аудиторій. Задля безпеки і свободи дітей та їхніх батьків дитячу частину Х Книжкового Арсеналу вперше організували у дворі комплексу.

«Ми впровадили багато нетрадиційних рішень цього року, робили і продовжуємо робити те, що ніколи не робили до цього червня. Завдяки цим рішенням нам вдалося розвантажити простір будівлі Арсеналу і уникнути скупчень. Відвідувачі і видавці мали більше простору, більше повітря, почувалися вільніше. Ми також зафіксували зворотній зв’язок від усіх і будемо удосконалювати умови участі у Фестивалі на 2022 рік», — підсумувала координаторка фестивалю Юлія Козловець.

Фокус-тема Фестивалю – «Оптимісти Скептики», куратор фокус-теми — Ростислав Семків. Запрошений куратор-письменник — Сергій Жадан. Усього провели 8 кураторських програм, які створили: креативна директорка Довженко-Центру Ольга Жук, керівниця відділу літературної справи Мистецького арсеналу Оксана Хмельовська, керівниця літературної лабораторії Мистецького арсеналу Оксана Щур, художня керівниця Kyiv Symphony Orchestra Любов Морозова, виконавча продюсерка Радіо Культура Ірина Славінська, координаторка Юлія Козловець, провідна співробітниця відділу літературної справи Мистецького арсеналу Тетяна Родіонова.

У межах Фестивалю 5-7 липня відбудуться також B2B-переговори між українськими та закордонними видавцями задля налагодження співпраці й купівлі прав на українські книжки. Переговори відбуватимуться у межах Професійної програми «Література на експорт». Це вже другий рік для цього проєкту.

 

Метою «Літератури на експорт» є збільшення обізнаності іноземців в українській книжці та надати можливість українським видавцям розпочати експорт або наростити його шляхом встановлення прямих контактів на B2B-зустрічах з іноземними партнерами. Цього року «Література на експорт» є спільним проєктом Книжкового Арсеналу та програми ЄС «Дім Європи». Партнери — Creative Europe та відділ публічної дипломатії МЗС України.

 

Як відомо, фестиваль зібрав понад 200 видавців, ілюстраторів та інституцій культури. У межах Фестивалю відбулося понад 300 подій — презентацій, дискусій, концертів, перформансів, лекцій. У просторі Мистецького арсеналу під час фестивалю відбулось 16 виставок. До роботи Х Книжкового Арсеналу долучилось понад 400 волонтерів.

 

Нагадаємо, IX Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал», який відбувся 2019 року, відвідали майже 57 тисяч людей.

 

Додамо, частину подій Книжкового арсеналу-2021 можна переглянути на Megogo.