Білоруський ПЕН

У Білорусі збираються ліквідувати ПЕН-центр

23.07.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Державні органи влади Білорусі почали ліквідацію ПЕН-центру. Про це повідомила заступниця голови Ради організації Тетяна Нядбай на своїй фейсбук-сторінці.

Позов про закриття Білоруського ПЕНу подало Міністерство юстиції Білорусі до Верховного суду.

 

«Мін’юст подав до суду позов про ліквідацію білоруського ПЕН. Лист отримали сьогодні, 22 липня», − написала Тетяна Нядбай.

 

Вона також оприлюднила частину листа. У ньому йдеться, що у Верховному Суді Білорусі 20 липня планували розмову з офіційним представником Білоруського ПЕН-центру. Лист був датованим 14 липня, а позов Мін’юсту − 8 липня.

 

Білоруський ПЕН-клуб заснували в 1989 році. Його прийняли до міжнародного ПЕН-клубу в 1990 році. У 2019 році президенткою Білоруського ПЕН-клубу стала письменниця, Нобелівська лавреатка Світлана Алексієвич.

 

Нагадаємо, минулого тижня наклали арешт на банківський рахунок Білоруського ПЕН-центру, а в офісі організації провели обшук.

 

Додамо, у лютому стартував медіапроєкт «Люди з порожніх стільців» (#EmptyChairPeople), присвячений письменникам і журналістам України та світу, яких переслідують через їхні політичні переконання. Проєкт реалізовують «Читомо» та Український ПЕН за сприяння Національного фонду на підтримку демократії (NED).

 

Зокрема, у межах проєкту вийшов матеріал «Країну спакували в автозак»: білоруські письменники та журналісти-політв’язні.