Білоруський ПЕН

У Білорусі арештували рахунок і обшукали офіс ПЕН-клубу

20.07.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Рахунок Білоруського ПЕНу заарештували. Про це повідомили на фейсбук-сторінці організації.

Відомо, що на банківський рахунок білоруського ПЕН-клубу наклали арешт на підставі рішення Слідчого комітету Білорусі від 13 липня.

 

Крім того, заступниця голови Ради Тетяна Нядбай на своїй фейсбук-сторінці повідомила, що за юридичною адресою організації 14 липня провели обшук.

 

«У зв’язку з пандемією організація вже понад рік працює у дистанційному режимі, а тому за юридичною адресою фізично нас не було. Білоруське Головне управління по боротьбі з організованою злочинністю і корупцією зробило обшук в іншій організації, яка має ту саму юридичну адресу, конфіскували всю техніку, працівники тієї організації стали свідками», − прокоментувала Тетяна Нядбай.

 

Білоруський ПЕН-клуб заснували в 1989 році. Його прийняли до міжнародного ПЕН-клубу в 1990 році. У 2019 році президенткою Білоруського ПЕН-клубу стала письменниця, Нобелівська лавреатка Світлана Алексієвич.

 

Минулого року Світлану Алексєівич викликали на допит у Слідчий комітет Біорусі. Нещодавно у аеропорту Берліна під час обшуку Світлану Алексієвич затримали через нібито виявлену в неї вибухівку.

 

Нагадаємо, у лютому стартував медіапроєкт «Люди з порожніх стільців» (#EmptyChairPeople), присвячений письменникам і журналістам України та світу, яких переслідують через їхні політичні переконання. Проєкт реалізовують «Читомо» та Український ПЕН за сприяння Національного фонду на підтримку демократії (NED).

 

Зокрема, у межах проєкту вийшов матеріал «Країну спакували в автозак»: білоруські письменники та журналісти-політв’язні.