інституційна підтримка

У червні в Німеччині запрацює ініціатива KulturPass для підтримки книговидання

15.04.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У червні 2023 року в Німеччині запрацює урядова ініціатива KulturPass, спрямована на підтримку галузі культури. 

Підліткам видаватимуть електронний сертифікат на €200, який можна буде витратити на книжки, театр, музику тощо.

На «культурний абонемент» для молодих людей, що досягли 18 річного віку у 2023 році, виділяють €100 млн. Сертифікати мають отримати приблизно 750 тисяч підлітків.

 

Сертифікат можна буде отримати через додаток, розроблений для ініціативи німецьким гігантом програмного забезпечення SAP. Додаток веде на цифрову платформу, що діє як віртуальний ринок, де власники абонементів можуть бронювати квитки в кінотеатри, музеї, театри та концертні зали або купувати книжки. Витратити кошти на Netflix та Amazon буде неможливо.

 

Ініціатива має зокрема підтримати книжкову інфраструктуру в літній сезон, коли книжкові продажі зазвичай зменшуються.  Додаток також буде пов’язано з сервісом VLB, допомагаючи власникам сертифікатів не лише шукати певні книжки, а й створювати списки книгарень, де діє сертифікат, у своєму регіоні.

Торгова асоціація Börsenverein des deutschen Buchhandels закликає книготорговців реєструватися в додатку та радить їм не лише активно рекламувати свою підтримку програми як у книгарні, так і в соціальних мережах, а й мати асортимент книжок для молоді.

«Іспанія, Італія і Франція вже запустили подібну програму з 2021, 2016 і 2018 відповідно. Цікаво, що у Франції за цією програмою підтримки книжки мають 50% від обороту. У росії аналог KulturPass існує у вигляді Пушкинской карты, яка, судячи з преси, активно використовується. Нам же варто буде боротися з наслідками, а не причинами», — зазначив видавець Антон Мартинов.
Нагадаємо, 2022 року президент України підписав закон, що зобов’язує державу видавати кожній новонародженій дитині й підлітку, що досяг 14 років, сертифіката на купівлю українських книжок. Однак діяти закон почне щонайменше після припинення воєнного стану в Україні.
Джерело: The Bookseller
Чільне фото: Pinterest