пропагандистські книги

У Гельсінкі продають книжки з антиукраїнською пропагандою

08.06.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Книжковий магазин «Русланія» у Гельсінкі, який є дистриб’ютором російської літератури, виставив на продаж книжки з антиукраїнською пропагандою.

 

На сайті магазину є література, яка виправдовує військові дії росії в Україні та заперечує можливість існування незалежної української держави. 

 

З-поміж інших продають книжку «Експеримент «Україна». Непорозуміння довжиною у сторіччя». В ній українців звинувачують у нацизмі, закликають до «денацифікації» України та відправлення українського населення до таборів.

 

 

Директор «Русланії» Андреас Агопов пояснив, що такі видання «переважно купують професіонали, які за родом діяльності намагаються дізнатися, що пишуть люди з протилежних військових таборів».

 

«Наша ідея полягає в тому, що література, підручники, інші книжки та періодика мають залишатися доступними без цензури. «Русланія» залишається поза політикою. Ми розповсюджуємо книжки з протилежними поглядами та позиціями. У Фінляндії книжки визнаються екстремістськими та вилучаються з продажу лише за рішенням суду», — додав він.

 

«Коли йдеться про подібні видання, продавець міг би серйозно замислитися, наскільки етично в ситуації, коли росія веде злочинну в очах міжнародного права війну і вбиває мирних жителів України, поширювати подібну літературу — в росії або за її межами. Чи існують морально-етичні принципи, здатні в очах клієнтів виправдати продаж таких видань?», — зазначив професор російської культури та літератури Гельсінського університету Томі Хуттунен.

 

Відомо, що в мережі раніше вже вимагали зняти з продажу частину асортименту. За словами Андреаса Агопова, з початку війни в Україні до магазину надійшло близько десяти запитів із вимогами прибрати з каталогу ті чи інші видання. З подібними зверненнями книгарня зіштовхувалася і в у 2014 році після спроби анексії Криму росією. Тоді деякі користувачі в соцмережах скаржилися на те, що в «Русланії» продають книжки, які виправдовують російську політику.

 

Щодо розповсюдження антиукраїнської літератури до мережі можна звернутися за email-адресами vp@ruslania.com та info@ruslania.com.

 

Серед книжок українською мовою, які можна придбати на сайті книгарні, — переважно дитячі видання. 

 

Ruslania Books Corp. була заснована в 1986 році в Гельсінкі. Мережа займається розповсюдженням російських книжок, фільмів, музики та періодичних видань. Як зазначають на сайті, «Русланія» зосереджена на поширенні російської продукції. У добірці є видання також іншими мовами, але, як повідомляють на сайті, кожна назва має якесь відношення до росії. 

 

Щодо російсько-української війни на сайті є такі заяви: «Сподіваємося, що нинішня ситуація в росії та Україні покращиться» та «Нинішня ситуація по-різному впливає на нашу діяльність».

 

Нагадаємо, Фінський літературний фонд (FILI) відмовився надавати гранти на книжки росії.

 

Читайте також: Fifty anti-Ukrainian propaganda books: How Russian publishers stoke hatred against Ukrainians

 

Чільне фото: Ruslania.com

Джерело: Yle