Володимир В’ятрович

У Канаді видали книжку В’ятровича про польсько-українську війну

17.03.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Відома праця історика Володимира В’ятровича «‎Друга польсько-українська війна. 1942 – 1947» вийшла друком англійською мовою у видавництві в Торонто. Про це повідомляє «Історична правда».

 

Англійський переклад книжки видали під назвою «The Gordian Knot. The Second Polish-Ukrainian War 1942 – 1947» (Гордіїв вузол. Друга польсько-українська війна 1942 – 1947) у канадському видавництві «Horner Press». Переклад праці здійснила Ксенія Мариняк.

«Спираючись на унікальні джерела радянських, німецьких, польських та архівів ОУН, Володимир В’ятрович розповів про донедавна малодосліджені історичні події збройного конфлікту між поляками та українцями, що вибухнув у 1942 році на Холмщині, зокрема про його причини, перебіг і наслідки. Автор приділив чимало уваги впливу політичних процесів на перебіг воєнних дій, спробам налагодження співпраці між представниками двох сторін під час та після Другої світової війни, а також – ролі й місцю цієї війни в пам’яті обох народів», – зауважують в «Історичній правді».

 

Нагадаємо, «‎Друга польсько-українська війна. 1942 – 1947» вперше була видана у 2011 році видавництвом Києво-Могилянської академії. Згодом книжку переклали та видали у Польщі (Варшава, Management Academy Group, 2013). Крім того, в Україні вийшов науково-популярний і доповнений варіант цієї праці «За лаштунками «Волині-43». Невідома польсько-українська війна» (Харків, КСД, 2016).

 

Скоро англомовне видання буде доступним на платформі Amazon.

 

Як повідомлялося, журналіст та історик Вахтанг Кіпіані уклав список 100 найкращих книжок з історії, які були видані за час незалежності України. Зокрема, до списку потрапила праця В’ятровича про польсько-українське протистояння 1940-х років.

 

Нагадаємо, книжка Андрія Руккаса «Разом з Військом Польським. Армія УНР у 1920 році» отримала польську нагороду «Przeglądu Wschodniego».