музей

У Харківському Літмузеї почали оцифровувати експонати

20.06.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Працівники фондів Харківського літературного музею системно оцифровують колекцію. Про це вони повідомили на фейсбук-сторінці музею.

Оцифровані версії книжок будуть доступними на сайті музею, у розділі «Колекція». Першою оприлюднили оцифровану книжку Олександра Лейтеса та Миколи Яшека «Десять років української літератури (1917-1927)».

 

«Кілька місяців тому нам написала Віра Степанова з пропозицією щомісячно фінансово підтримувати ЛітМузей для того, щоб його архівами могли користуватися всі, кому це потрібно. Завдяки нашому партнерству, на сайті вже опублікована перша оцифрована книга. Цей процес потребує ресурсів та часу, тому реалізується не так швидко, як би ми хотіли», − підкреслили музейники.

 

Також вони оприлюднили відео процесу оцифрування.

Як зазначено на сайті музей, їхня колекція книжок з автографами  нараховує 4000 експонатів. Це автографи та дарчі написи письменників 1920-1930-их років, представників харківської Спілки письменників України 1940-1990-их років, сучасних українських та закордонних літераторів.

 

Додамо, Музей книги та друкарства в Острозі оцифровує рукописи за сприяння музейників зі США.

 

Крім того, у межах проєкту «Екземпляри ХХ. Літературно-мистецька періодика ХХ століття», Читомо оцифрувало і оприлюднило у вільний доступ 8 літературно-мистецьких журналів.