деколонізація

У Харкові демонтували не лише пам’ятник Пушкіну, а й постамент

10.06.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У Харкові комунальники розібрали постамент пам’ятника російського поета Алєксандра Пушкіна. Про це повідомила Харківська міська рада.

Погруддя Пушкіна, що було розташоване на площі Поезії, демонтували 9 листопада 2022 року. Відтоді на місці пам’ятника залишався закладений мішками з піском постамент.

 

Під час демонтажу директор Департаменту у справах інформації та зв’язків з громадськістю Харківської міськради Юрій Сидоренко пояснював, що пам’ятник має статус національного значення, тому його обклали мішками з піском, захищаючи від обстрілу. Однак того ж 9 листопада пам’ятник демонтували.

 

«Його подальша доля — чи буде він зберігатися у музеї, чи йому знайдеться інше місце у культурному та історичному просторі Харкова — вирішуватимуть харків‘яни після Перемоги України. Цей пам’ятник, а, можливо й інші, мають бути збережені, а їхню подальшу долю демократичним шляхом, але вже у мирний час, вирішуватимуть саме харків’яни. Харків є одним з найпостраждаліших міст України від рашистської зброї та агресії. У міській раді розуміють почуття тих харків‘ян, які не бажають бачити у своєму місті російські топоніми, і поділяють їхнє бажання переосмислити культурне та історичне середовище міста», — повідомили тоді у міськраді.

 

Постамент від пам’ятники прибрали робітники СКП «Харківзеленбуд».

 

 

Як повідомлялося, раніше у місті демонтували барельєф Пушкіну зі станції метро.

 

Читайте також: За рік в Україні демонтували щонайменше 34 памʼятники Пушкіну

 

Чільне фото: Харківська міська рада