Харків

У Харкові відновили меморіальну дошку Юрію Шевельову

19.12.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У Харкові відновили зруйновану меморіальну дошку, присвячену мовознавцю й публіцисту Юрію Шевельову. Про це повідомляє координаторка громадської організації «Світанок» Мілла Денчик на фейсбуці.

 

Гроші на відновлення дошки збирали навесні через соцмережі. Нова дошка повторює зміст тієї, яку група невідомих чоловіків розбила у 2013 році, але без використання граніту.

«Зробив відомий скульптор, про автора скажемо на відкритті. Дошка зроблена з іншого матеріалу, міцнішого, антивандального», — сказала Денчик у коментарі для «Суспільного».

 

Також вона повідомила, що дату відкриття дошки оголосять пізніше. Дошку планують встановити на тому ж будинку, що і раніше — на вулиці Сумській, 17, де у 1915-1943 роках жив Шевельов.

 

Нагадаємо, 2013-го року у Харкові встановили меморіальну дошку Юрію Шевельову за кошти громадськості. Тоді Харківська міська рада скасувала рішення топонімічної комісії про встановлення дошки, а на сесії міські чиновники виступали проти увічнення мовознавця. Того ж дня дошку розбила група невідомих чоловіків у присутності журналістів.

 

Кошти на відновлення дошки Шевельову зібрали за 10 днів через Facebook.

 

Раніше повідомлялося, що дошку Шевельову планують встановити й в Університеті Каразіна. Її розташують на фасаді бібліотеки на вулиці Університетській, 25, де працював мовознавець.

 

Також стало відомо, що цьогорічним лауреатом Премії імені Юрія Шевельова з есеїстики став Андрій Бондар за книжку «Ласощі для Медора».

 

Джерело: Суспільне