IPA

У короткому списку премії Prix Voltaire — видавці з Білорусі й Палестини

02.06.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Міжнародна асоціація видавців (IPA) оголосила короткий список премії IPA Prix Voltaire 2024. Про це повідомили на сайті асоціації.

Премію присуджують за «взірцеву мужність у відстоюванні свободи публікації та надання іншим можливості використовувати свою свободу слова».

 

Короткий список оголосили на Всесвітньому форумі експресії, який проходив у Ліллехаммері (Норвегія). 

 

Короткий список IPA Prix Voltaire 2024:

 

  • правозахисник і співзасновником видавництва «Ana Publishing і İletişim Publishing» Осман Кавала з Туреччини;
  • видавець і засновник часопису «Балканський літературний вісник» Душан Гойков із Сербії;
  • засновник видавництва «Ummah Publishing» Асламбєк Ежаєв із росії;
  • засновник видавництва «Янушкевіч» Андрій Янушкевіч із білорусі;
  • засновник книгарні для друку і видавництва Самір Мансур із Палестини.

 

«Ці п’ять видавців продемонстрували надзвичайну стійкість і повинні служити натхненням для всіх нас», — заявила президентка IPA Каріне Панса.

 

Цьогорічний короткий список показує, наскільки важливі видавці для гарантування свободи слова та роль, яку вони відіграють у свободі читання», — зазначила голова комітету IPA зі свободи публікацій Крістенн Ейнарссон.

 

Також під час оголошення короткого списку вшанували українську письменницю і громадську діячку Вікторію Амеліну, яка загинула внаслідок поранення, отриманого під час ракетного обстрілу росією Краматорська. У 2023 році на церемонії вручення у Ліллехаммері вона отримувала нагороду від імені українського письменника Володимира Вакуленка, якого вбили російські окупанти у селі Капитолівка поблизу Ізюма на Харківщині.

 

Премія Prix Voltaire щороку відзначає видатні здобутки видавців по всьому світу у боротьбі за свободу слова. Номінантом на премію може стати будь-хто: фізична особа, ініціативна група або ж організація. Винагорода становить 10 000 швейцарських франків.

 

Як повідомлялося, лавреатом спеціальної відзнаки IPA Prix Voltaire Award 2023 став український письменник Володимир Вакуленко, якого вбили російські окупанти.

 

Крім того, у 2022 році Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів увійшла до фіналу премії.