Краків

У Кракові створили українсько-польський літературний портал «Посестри»

28.03.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

За сприяння Міністерства Культури  та Національної спадщини Польщі у Кракові запустили літературний українсько-польський портал «Посестри». Про це повідомила редакція проєкту ексклюзивно для Читомо.

«Це некомерційний українськомовний проєкт, покликаний знайомити широке коло читачів із найкращими творами української й польської літератури. Оригінальні поетичні й прозові твори та переклади, нариси, есе, наукові дослідження й літературна критика стали змістовим наповненням нашого інтернет-порталу і є у вільному доступі для всіх, хто прагне вслухатися в те, що промовляє до нього Слово», йдеться в описі порталу.

 

Портал створений при Інституті Літератури у Кракові, який засновний у 2019 році й фінансується ресурсами Міністерства Культури та Національної спадщини Польщі.

 

Редагують видання українські письменники: письменниця, редакторка, перекладачка Олеся Мамчич, поет, видавець, музикант Юрій Завадський, поетка, перекладачка Тетяна Павлінчук, поетка, перекладачка, літературознавиця Наталія Бельченко. Наразі редакція перебуває у Кракові.

 

«Портал «Посестри», перший номер якого стартував 24 березня, це ініціатива з боку польського Інституту літератури. Онлайн-часопис буде виходити щотижнево, українською мовою, міститиме прозу, поезію та есеїстику сучасних українських авторів, а також переклади польської літератури на українську. Окремою рубрикою запланована бібліотечка польської класики в українських перекладах (тисячі школярів прийдуть у польські школи і спершу шукатимуть програмові тексти польської класики рідною мовою)», зазначила Олеся Мамчич, ексклюзивно для Читомо. 

 

Також вона додала, що мета порталу – підтримати українських письменників у складний час, а також показати взаємовпливи, перегуки та зв’язки польської та української літератур.

 

«Власне, українці розуміють, що забагато віддавали часу і сил на знайомство з «руськомірною» культурою, натомість мало знають наших найближчих сусідів, із якими ми по-справжньому близькі – і викликами, і ментально. Сподіваюся, «Посестри» допоможуть заповнити ці лакуни», говорить Мамчич.

 

«Посестри» пропонують лірику українських (Олександра Ірванця, Олени Степаненко, Юрія Завадського, Дмитра Лазуткіна, Олесі Мамчич, Наталії Бельченко, etc) та польських (Юзефа Чеховича, Тадеуша Ружевича, Броніслави Островської, Зузани Гінчанки, Лєшека Шаруги etc) авторів. Видання пулікуватиме сучасні та класичні твори, поезію та репортажистику.

 

Автори можуть надсилати свої пропозиції на електронну адресу posestry@instytutliteratury.eu

 

Нагадаймо, що Польський інститут книги висловив свою солідарність з українськими громадянами. Також польське об’єднання письменників Unia Literacka працює над стипендіями для українців.