дерусифікація

У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою

23.07.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.

«Замість поваги до закону, участі у громадському обговоренні, опоненти Михаїла Булгакова вчергове обрали мову насильства і руйнування – тих методів з практики російської імперії, які вона нині застосовує як єдино близькі їй у війні проти України. Методів, які ми рішуче засуджуємо», — ідеться в дописі музею.

Там розповіли, що 19 липня 2024 р. камери спостереження музею зафіксували, як «молоді, здорові чоловіки призовного віку скоюють злочин, передбачений статтею 298 Кримінального кодексу України “Умисне незаконне знищення, руйнування або пошкодження об’єктів культурної спадщини чи їх частин”».


Музейники повідомили, що ім’я Булґакова нанесли на стіни разом із зображенням тризубу, а  меморіальну дошку Олександру Кошицю залили червоною фарбою. 

Колектив музею написав заяву до Національної поліції України.

«Ми продовжуємо запрошувати всіх до музею, щоб разом осмислити грізні історичні події минулого для уникнення страшних помилок у нинішній війні з російським агресором, і до цивілізованої дискусії з кожним, хто принесе свої аргументи, оцінки, висновки щодо Булгакова і його творчості. Адже зрозуміло, що нині це дуже актуальна тема. І хай переосмислення постаті Булгакова стане прикладом справжньої громадянської поведінки й ознакою громадянського суспільства, котре існує в Україні — на противагу печерній дикості й тоталітаризму москви. Цим ми відрізняємося від росії», — додали у дописі музею.

 

 

Як повідомлялося, Український інститут національної пам’яті (УІНП) визнав об’єкти, присвячених російському письменнику Міхаїлу Булґакову, символікою російської імперської політики. Київський літературно-меморіальний музей Булґакова відреагував на висновок експертів УІНП, назвавши його ненауковим, після чого УІНП вирішив повторно проаналізувати й уточнити висновок.

 

Раніше невідомі зафарбували меморіальну дошку Булґакову на будівлі Київського літературно-меморіального музею Булґакова, яку раніше облили червоною фарбою. Музей мав набір зберегти дошку «у спотвореному вигляді», оскільки «історію потрібно вивчати, а не відкидати».

 

Читайте також: Українська культура (не) скасування Булґакова: за і проти у соціальних мережах

 

Чільне фото: фейсбук-сторінка музею Булґакова