* ESC - закрити вікно пошуку
метро
У Києві пропонують перейменувати 5 станцій метро, назви яких пов’язані з росією та білоруссю
08.04.2022Начальник Київського метрополітену Віктор Брагінський звернувся до міського голови Віталія Кличка з пропозицією перейменувати 5 станцій метрополітену, назви яких стосуються росії чи білорусі. Про це він написав на своїй сторінці у фейсбуці.
Ідеться про станції «Площа Льва Толстого», «Берестейська», «Мінська», «Героїв Дніпра» та «Дружба народів».
- Станція «Площа Льва Толстого» названа на честь російського письменника Льва Толстого. Як зазначають у Вікіпедії, бра і світильники, стилізовані під підсвічники, на станції створюють атмосферу першого балу Наташі Ростової, героїні роману «Війна і мир».
- «Берестейська» — 12-та станція Київського метрополітену. Назва походить від міста Берестя у складі білорусі та Брест-Литовського проспекту (нині — проспект Перемоги), де розташована станція.
- «Мінська» — 24-та станція Київського метрополітену. Назва станції — від Мінського району (нині — Оболонський) та Мінської площі, названих на честь столиці білорусі.
- «Героїв Дніпра» — 25-та станція Київського метрополітену. Названа за однойменною вулицею та на честь учасників форсування Дніпра і визволення Києва під час німецько-радянської війни.
- «Дружби народів» — 32-га станція Київського метрополітену. Названа за однойменним бульваром, який, своєю чергою, названий на честь допомоги інших радянських республік у відновленні Києва після німецько-радянської війни.
«Наші люди укриваються на «Дружби народів», поки ця так звана «дружба народів»вбиває їх земляків, сусідів, родичів та нищить нашу країну. Такого не може бути», — наголосив Брагінський.
Він зазначив, що інші назви для станцій обиратиме профільна комісія з питань найменувань спільно з громадськістю.
Як відомо, на тих станціях метрополітену, що використовуються як укриття, показують кіно українського виробництва.
Нагадаємо, група громадських діячів пропонує перейменувати 32 вулиці у Львові, які названі іменами російських діячів.
Чільне фото: Вікіпедія
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості