Київ

У Києві відкрили мініскульптуру літери «Ї»

10.09.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У Києві до Міжнародного дня грамотності відкрили мініскульптуру, присвячену літері «Ї». Про це повідомили на фейсбук-сторінці проєкту «Шукай», у межах якого й встановили скульптуру.

«Ця скульптурка присвячена символу української ідентичності, без якого не складуться слова “Київ” та «Україна». Літера “Ї” є унікальним українським скарбом, адже відсутня в інших слов’янських абетках. Сучасні українці, маркуючи нею різні речі – від одягу до вуличних об’єктів, – окреслюють так свою ідентичність і самобутність, яку загарбники довгі століття марно намагалися стерти», — наголошують організатори проєкту.

 

Літера «Ї» — 41-ша мініскульптура проєкту. Вона доповнює прогулянковий маршрут, накреслений усіма скульптурками в районі університету. До скульптури додали шматочки кольорового скла з вітражів кампусу КНУ, які постраждали після ракетного обстрілу 31 грудня 2022 року.

 

«Якщо вам здалося, що наші крапки над Ї схожі на кулі, то не сумнівайтеся. Бо мова – зброя!», — додали засновники проєкту «Шукай».

 

 

Скульптор — Юрій Білявський. Меценати — Олег, Єва та Соломія Островські.

 

Літера розташована на бульварі Тараса Шевченка, 14, на вході до корпусу Навчально-наукового інституту філології КНУ імені Тараса Шевченка.

 

Нагадаємо, 2021 року пам’ятник букві «Ї» відкрили в одному з міст Тернопільщини, а 2022 року ця літера стала символом спротиву окупантам у Маріуполі.

 

Зображення: Роман Єременко/фейсбук-сторінка проєкту «Шукай»