пам'ятник

В одному з міст Тернопільщини відкрили пам’ятник букві «Ї»

10.11.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У місті Ланівці відкрили мистецький об’єкт «Українська мова − унікальна». Про це повідомили на фейсбук-сторінці Лановецької міської ради.

Урочисте відкриття відбулось у День української писемності та мови. Пам’ятний знак розташований поблизу Лановецької міської ради, що на вулиці Незалежності, 34. Автор конструкції − скульптор і коваль Василь Гудима.

Його встановлення ініціював співзасновник мистецького фестивалю «Ї», керівник лановецького Культурного центру Єловицьких Юрій Матевощук.

 

«Власне, ідея у мене виникла, коли у Ланівцях, на щастя, знесли пам’ятник «Першим комсомольцям району». Постамент залишився і пустував. Тому я і запитав у керівництва, як вони ставляться до такої ініціативи, якщо я привезу інсталяцію у Ланівці і ми там зробимо постійний статичний об’єкт. Влада підтримала цю ідею. Вони дещо окультурили цей постамент, що залишився і встановили літеру.

 

Цю конструкцію створили у 2018 році до фестивалю «Ї». Ми її використовували декілька років, проте останні два роки вже ні. Тому я запитав своїх колег з фестивалю, чи можна її забрати у Ланівці та зробити подарунок такий. Вони були не проти, за що я їм вдячний», − розповів у ексклюзивному коментарі Читомо Юрій Матевощук.

 

Нагадаємо, до Дня української писемності та мови провели Радіодиктант, який написав і прочитав Юрій Андрухович.