видавці

У Києві видавець продав 800 фальшивих журналістських посвідчень

30.05.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У Києві викрили очільника видавництва, який налагодив масове виготовлення і збут фальшивих посвідчень, прескарт, спеціальних перепусток та інших документів, які підтверджують статус журналіста. Про це Департамент кіберполіції повідомив у телеграмі.

 

Злочинець також пропонував виготовлення довідок для оформлення дозволу на травматичну зброю та «акредитовані Міноборони» прескарти. Щоб зробити замовлення, клієнт мав заповнити відповідну анкету на сайті видавця, вказавши ім’я та надіславши фото.

 

«Фігурант не здійснював жодних перевірок особи замовника, що давало змогу будь-кому отримати “офіційний” документ», — зазначили у кіберполіції.

 

Фальшиві посвідчення коштували від 3 до 5 тисяч гривень — залежно від терміну дії. За попередніми даними, послугами фігуранта скористалися близько 800 клієнтів.

 

Стосовно видавця відкрили кримінальне провадження за ч. 3 ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає обмеження волі на строк до п’яти років або позбавлення волі на той самий строк.

 

Наразі триває досудове розслідування.

 

Нагадаємо, в Україні запровадили кримінальну відповідальність за інформаційну співпрацю з ворогом.

 

Раніше журналісти закликали українську державу встановити правила висвітлення російських обстрілів.