стародруки

У Лондоні покажуть одне з перших видань п’єс Шекспіра 

18.04.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Одне з перших друкованих видань п’єс Вільяма Шекспіра виставлятиметься у лондонській Бібліотеці Ґілдголлу (The Guildhall Library) з нагоди 400-річчя від дня його виходу.

 

Книжку можна буде побачити лише протягом п’яти годин 24 квітня. Видання є одним з екземплярів «першого фоліо» (First Folio), виданого 1623-го. Це збірка п’єс Вільяма Шекспіра, що вийшла приблизно за сім років після смерті драматурга. До неї увійшли 36 творів («Буря», «Венеційський купець», «Приборкання норовливої», «Дванадцята ніч», «Коріолан», «Гамлет», «Король Лір» тощо), передані для публікації акторами Джоном Гемінгсом та Генрі Конделлом, обидва входили до трупи, що виконувала п’єси Шекспіра.

 

Екземпляр, що буде виставлятись у Бібліотеці Ґілдголлу, належить Муніципальній адміністрації Лондонського Сіті.

 

Загалом наклад «першого фоліо» склав 750 примірників, але до наших днів дійшло лише 230 книжок.

 

Нагадаємо, найбільша кількість екземплярів видання – 82 книжки – належить Фолджерівській шекспірівській бібліотеці. 2020 року на аукціоні Christie’s каліфорнійський коледж Міллса продав свій екземпляр «першого фоліо» за 10 мільйонів доларів. Так виадння увійшло до Списку найдорожчих книжок і рукописів, в якому сусідить з першою друкованою версією Конституції США, нотатником Леонардо да Вінчі та іншими раритетами.

 

Читайте також: Життя української класики в англійських перекладах

 

Джерело: The Telegraph