ukraїner

У мережі з’явився відеоролик про історію української мови

28.10.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

В інтернеті виклали відеоролик про історію української мови. Відео опублікували на ютуб-каналі медіапроєкту Ukraїnеr.

Відео створили як частину мультимедійної публікації про українську мову на сайті Ukraїnеr.

 

«Два роки тому в нас виникла ідея таких пояснювальних матеріалів. Ми в Ukrainer зрозуміли, що є суттєві пробіли у розумінні багатьох українських явищ. Почали з найскладніших − мова і література. Ми шукали можливостей і рік тому вирішили податись на конкурс УКФ. Український ПЕН зібрав дві експертні ради, аби наш продукт не містив жодних міфів чи домислів. Сьогодні вийшов один із найскладніших матеріалів, яким мав честь займатися у ролі одного з редакторів», − прокоментував на своїй фейсбук-сторінці керівник медіапроєкту Ukraїnеr, письменник Богдан Логвиненко.

 

Він також анонсував створення пояснювальної публікації про українську літературу, яку планують опублікувати через два тижні.

 

«Це спроба розповісти про те, що відбувалося з українською мовою від початку її існування та як вона сформувалася в ту, якою ми послуговуємось тепер. Ми спробуємо пояснити, як попри всі заборони, українська не те що не зникла, а й поширилась далеко за межі Європи і постійно зростає у вжитку в Україні», − пояснюють творці відеоролика.

 

Тривалість відео 17 хвилин, його озвучив письменник і журналіст Остап Українець. Публікацію та відео створили у партнерстві з Українським ПЕНом за підтримки Українського культурного фонду.

 

Нагадаємо, наприкінці минулого року українська мова посідала 21 місце за поширеністю в інтернеті.

 

Додамо, що у вересні в інтернеті виклали цикл відеодискусій про українських поетів.