Тарас Кремінь

У Національній академії Чайковського заборонили викладання російською

13.02.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Національна музична академія України ім. П. І. Чайковського заборонила викладання російською мовою освітніх компонентів та їхніх складових. Про це в інтерв’ю «Главкому» повідомив уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

За його словами, зараз чимало вищих навчальних закладів українізують освітній процес, витісняючи мову окупантів. Кремінь каже, що це елемент корпоративного рішення, який дуже важливий для студентів.

 

«Є університети, які йдуть на випередження. Так, Харківський університет ім. Каразіна запровадив посаду мовного омбудсмена, яким став завідувач кафедри української мови. Києво-Могилянська академія взагалі заборонила використання російської мови у своїх стінах внутрішнім документом. Тим самим вони хочуть витиснути недержавну мову та збільшити присутність української. Це був елемент корпоративного рішення, дуже важливий для здобувачів освіти», — зазначив Тарас Кремінь.

 

Крім того, у Південноукраїнському національному педуніверситеті ім. Ушинського збираються обрати уповноваженого із захисту державної мови, але серед студентів.

 

За словами Кременя, ВНЗ, які вирішили відмовитися від російської, може бути ще більше.

 

Як повідомлялося, у Національному університеті «Києво-Могилянська академія» студентам, викладачам та адміністрації заборонили використовувати російську мову.

 

Читайте також: У Києві навчальний процес позбувається російської мови

 

Чільна світлина: life.pravda.com.ua