абетка

У Німеччині створили мінімузей української абетки

15.12.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Українська дизайнерка Катерина Королевцева відкрила музей українських літер UKRAINIAN LETTERS MUSEUM, створених видатними графіками. Виставка тривала у німецькому місті Веймар у виставковому вікні навпроти Музею Баугаузу. 

«Одного дня я подумала ”А що, якщо створити власний музей?”‎. Це і стало ключовою ідеєю проєкту. До того ж цей рік у Веймарі оголошено Роком Мови. Після початку повномасштабної війни мільйони українців ще більше усвідомили важливість української мови та її розповсюдження. Я не виняток. Тож моєю місією було ознайомити якомога більше людей з українською культурою та мовою, показати їм красу та розмаїття української абетки та наблизити до усвідомлення, що літери — це не лише інструмент візуального вираження мови. Літери — це мистецтво», — розповіла дизайнерка.

 

В експозиції, яка тривала 1 місяць, представили 33 літери української абетки. Це відроджені роботи 33 видатних українських графіків. Літери знайшли на обкладинках книжок та інших друкованих матеріалів, створених починаючи з 1917 року, часів Української Народної Республіки, і до сьогодення Незалежної України.

 

«Створити літери було не складно. Складно було обрати 33 літери, які були б незвичні, цікаві і створені 33 різними митцями. Легко обрати Гніздовського, Дмитренка, Лісовського… 33 різних митці — ще та задачка. Було багато варіантів, деякі літери перероблювала по кілька разів, знаходила оригінальніші варіанти, знов перероблювала», — каже Королевцева.

 

Усі літери та історію про графіків можна переглянути на сайті проєкту.

 

Нагадаємо, польські дизайнерки Йоазія Фідлер-Вєрушевська, Аліна Рибацька-Грущинська та Ага Котовська створили ініціативу «33 літери для України» для підтримки українців.

 

Читайте також: Абетка повномасштабної війни: які слова ввійшли в ужиток і чому

 

Джерело: Telegraph Design

 

Світлини: 11m3 projektraum