німеччина

У Німеччині відкриють закордонне представництво Українського інституту

20.01.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У Берліні відкриють перше закордонне представництво Українського інституту (УІ). Про це повідомляють на офіційному сайті інституції.  

Завдання представництва полягатиме у покращенні знання та розуміння України в німецькому суспільстві та популяризації української культуру в Німеччині. 

 

«Стратегією Українського інституту передбачене заснування закордонних філій у ключових європейських країнах, над чим наша команда тісно працює з МЗС та посольствами України. Це тривала робота, яка вимагає змін до українського законодавства, пошуку приміщення, в окремих випадках – укладання міжвідомчих чи міжурядових угод і головне – сталого бюджетного фінансування (на яке не можемо розраховувати в умовах повномасштабної війни)», — написав на своїй фейсбук-сторінці Володимир Шейко, генеральний директор Українського інституту. 

 

Він зазначив, що безпрецедентна увага світу до України вимагала від інституту швидких і нестандартних рішень, тому УІ в Німеччині матиме перехідну модель «представництва» — проєктного офісу, фінансованого донорським коштом, який з часом розвинеться до повноцінної філії УІ.

 

Німеччина — одна з пріоритетних країн діяльності Українського інституту відповідно до стратегії розвитку інституції. У 2019–2022 роках Український інститут вже організував 18 заходів і проєктів культурної дипломатії у 7 містах країни: Берліні, Кілі, Бремені, Гамбурзі, Франкфурті, Ляйпцигу, Кельні. 

 

Заснування та відкриття представництва стало можливим завдяки підтримці Ґете-Інституту та Alliance for Open Society International (фундації «Відкрите суспільство») за сприяння Посольства України в Німеччині. 

 

У 2023 році команда представництва складатиметься з трьох осіб: керівника, проєктного менеджера та комунікаційного менеджера, які обиратимуться через відкритий конкурс.

 

Нагадаємо, Український інститут доєднався до Мережі національних культурних інститутів ЄС.

 

Читайте також: Від літератури до журналістики: як попри війну Українська культура перемагає у світі