міжнародна підтримка

У Німеччині запустили благодійну акцію за участі українських письменників

19.01.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Німецька асоціація видавців і книгорозповсюджувачів у співпраці з PEN Berlin започаткували акцію «Зимова допомога Україні». Про це повідомляють на сайті Німецької асоціації видавців і книгорозповсюджувачів.

До акції долучилися 70 німецьких письменників та інтелектуалів. Разом з українськими авторами Юрієм Андруховичем, Юрієм Гуржи, Танею Малярчук, Наталкою Сняданко та Сергієм Жаданом закликають до благодійних пожертв.

 

 

«Зараз зима. Ми знаємо, що значить, коли виходять з ладу опалення, світло, електроприлади, немає питної води, не можна замінити вікна, коли міста потопають у темряві, школи й садочки мають закриватися, лікарні більше не можуть лікувати своїх пацієнтів і компанії змушені припинити свою роботу. Якби Путіну вдалося довести Україну до колапсу, європейський порядок безпеки, Європейський Союз і трансатлантичний альянс також похитнулися б», — зауважують в Німецькій асоціації видавців і книгорозповсюджувачів. 

 

Там додають, що в разі перемоги росії жодна країна колишньої сфери впливу Радянського Союзу не буде в безпеці, антидемократичні сили наберуть обертів, а міжнародне право буде в руїнах. «З цієї причини підтримка цивільної та військової стійкості України є не просто моральним обов’язком. Швидше, це в наших власних інтересах», — наголошують організатори благодійної акції.

 

 

На сайті асоціації закликають:

  • гуманітарні організації — звертати більше уваги на потреби України, допомагати містам-побратимам;
  • підприємства — надавати необхідне технічне обладнання, генератори, транспорт, будівельні матеріали та паливо;
  • Федеральний уряд і ЄС — збільшити свою фінансову та військову допомогу, надати сучасну зброю.

 

«Ми хочемо продовжити хвилю солідарності, яка прокотилася нашою країною після російського вторгнення. Важливо відродити цей дух солідарності зараз, попри всі труднощі, з якими ми зіштовхуємося. Ніщо не може бути небезпечніше для України, ніж поступова втома західного громадсько-політичного життя від неї. Путінська стратегія катастрофи не повинна спрацювати! Гасло “За нашу і вашу свободу!”, цитоване українською лавреаткою Нобелівської премії миру Олександрою Матвійчук, діє і навпаки: “За вашу і нашу свободу!”», — додають у зверненні.

 

Серед його підписантів Світлана Алексієвич, Ульріх Шрайбер, Анна Лещинська, Маріанна Лойзінгер-Болебер, Ульріке Геррманн, Детлев Клаусен, Сабіна Дьорінґ, Том Ендерс, Сабіна Фішер та інші.

 

Повний перелік благодійних організацій можна знайти на сайті Німецької асоціації видавців і книгорозповсюджувачів. Серед акцій, до яких закликають долучитися, — фандрайзингова кампанія PEN Berlin та Сергія Жадана, акція «Книги з України» тощо. 

 

Нагадаємо, німецька бібліотечна спілка dbv надавала стипендії біженцям з України, які співпрацюють з бібліотеками та архівами в Німеччині.

 

Читайте також: Гумдопомога, права на книжки і житло — чим іноземні автори допомагають українцям

 

Зображення: friedenspreis-des-deutschen-buchhandels.de