вечір пам'яті

У Нью-Йорку відбувся вечір пам’яті загиблої журналістки Ірини Цибух

06.06.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У нью-йоркському театрі відбулася подія, яку присвятили пам’яті полеглої журналістки «Суспільного» і парамедикині добровольчого медичного батальйону «Госпітальєри» Ірині («Чеки») Цибух. Про це повідомила пресслужба культурної активістки й продюсерки Diary of War Дар’ї Коломієць, а також Суспільне Культура.

У межах заходу американські ветерани з театру Bedlam Veterans Outreach прочитали документальні історії українців в умовах повномасштабного вторгнення із проєкту Diary of War, щоб допомогти медичному батальйону «Госпітальєри», у якому служила Ірина Цибух.

 

«Працюючи над проєктом, ми дуже хотіли, щоб учасники й глядачі не втрачали звʼязок між історіями зі сцени й життєвим контекстом цих подій», — розповіла Дар’я Коломієць.

 

Також над подією працювала акторка і режисерка Зюзанна Шадковскі, яка уклала компіляцію з 14 оповідей історій українців у війні, серед яких й історія військової медикині, доброволиці Ірини Цибух.

 

За кілька тижнів до читань парамедикиня записала відеозвернення до американських глядачів, у якому пояснила, як працює їхній екіпаж, і попросила підтримати «Госпітальєрів».

 

 

«По-справжньому вони відчули реальність, коли дізналися звістку про смерть Іри. За сценарієм, з історії Іри починається читання, і Керолайн зробила велику роботу над собою, аби триматись. Також ми показали глядачам відеозвернення від Іри й відео, яке знайомить із нею як з людиною, і це справило на них сильне враження», — зазначила Коломієць.

 

Крім того, на події відбувся й благодійний аукціон, на якому серед інших лотів розіграли прапор, підписаний авторами щоденників, серед яких й Ірина Цибух.

 

 

Усі отримані кошти (понад 800 000) перерахують добровольчому медичному батальйону «Госпітальєри». 

 

Як повідомлялося, на Харківщині загинула журналістка «Суспільного» і парамедикиня добровольчого медичного батальйону «Госпітальєри» Ірина («Чека») Цибух.

Раніше на фронті загинули військові Алла Пушкарчук і Анастасія Мар’янчук.

 

Фото: Anastasia Krashennikova