антології

У Норвегії вийшла антологія, до якої увійшов текст Ірини Цілик

16.09.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У Норвегії вийшла  цифрова літературна антологія «Наші шепоти і крики», однойменний текст для якої написала українська письменниця, режисерка, поетка Ірина Цілик. Про це вона повідомила на своїй фейсбук-сторінці.

Тема есею — «свобода писання».

 

«Мені написався текст про моїх колег — тих, що стоять за моєю спиною, тих, що поруч, тих, що надто зайняті війною за виживання України і не мають можливості писати як раніше, і тих, що більше ніколи й нічого не напишуть.  Я багато про що і про кого писала в тому тексті. … Я писала про все невисловлене, приховане з питань безпеки, про тяжку німоту багатьох моїх попередників. Про те, як багато синонімів в українській мові є до слова “туга” і як бісила мене ще в школі наша українська класична література. Аж поки я не почала відкривати для себе світ усіх цих письменників і письменниць, поки не дізналася, що вони теж чорно жартували, кохалися, згоряли від пристрасті й болю. А ще — мали часом сміливість писати про важливе, за що й були перемелені темними часами. Писала трохи про наші 1920-30-ті, про наші 1960-80-ті і тих, хто став їхніми голосами. Писала також про наше сьогодні, про мою френдстрічку, часто схожу на стрічку некрологів, про моє покоління, чиї молодість, ресурси, сили, а часом і життя пожирає війна», — зазначила письменниця.

 

Вона додала, що в тексті також йдеться про Вікторію Амеліну та щоденник Володимира Вакуленка. У постскриптумі Цілик написала про вбивство росіянами Вікторії Амеліної у Краматорську.

<

Антологія об’єднана темою свободи слова. Її видав фонд Litteraturhuset. Редактор текстів — Даніель Рьокхол.

 

Окрім Ірини Цілик, до антології ввійшли тексти таких авторів:

 

  • Джойс Керол Оутс (США);
  • Манео Мохале (Південна Африка);
  • Фатеме Ехтесарі (Іран);
  • Ахмет Алтан (Туреччина);
  • Торвальд Стін (Норвегія).

 

Прочитати антологію можна за посиланням.

Нагадаємо, 2022 року у Норвегії видали антологію української народної поезії.

 

Читайте також: П’ять українських авторів відмовилися від участі в норвезькому літературному фестивалі

 

 

Чільне зображення: litteraturhuset.no