деколонізація

У Полтаві пропонують «дерусифікувати» 63 вулиці, названі на честь російсько-радянських митців

18.07.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У Полтавській громаді нарахували 67 вулиць і провулків, названих на честь Макаренка, Менделєєва, Пушкіна, Толстого, Маяковського та інших російських діячів культури. Про це повідомило місцеве видання «Полтавщина».

З 63-х вулиць і провулків у Полтаві, що містять у назвах імена російських або радянських поетів, письменників, викладачів, винахідників і науковців, краєзнавці радять перейменувати 55, а решту уточнити або залишити, бо ці люди не висловлювалися негативно в бік України та зробили позитивний внесок у розбудову культури.

 

Зокрема пропонують залишити вулиці Івана Буніна, бо він «жив у Полтаві, опублікував тут перші твори. У своїх творах боровся з більшовизмом. Не ставив під сумнів право України на незалежність», Васілія Докучаєва («видатний учений, діяльність якого мала позитивний внесок у розвиток науки й просвітництва на Полтавщині (ініціатор створення в Полтаві краєзнавчого музею)»), бульвар Юрія Побєдоносцева, вченого в галузі ракетно-космічної техніки, росіянина, який працював і вчився у Полтаві, вулицю Чайковського, вулицю Чехова («позитивно ставився до України, Полтавщини»).

 

Серед діячів, імена яких радять стерти з мапи Полтави, — Леонід Бразов, Алєксандр Герцен, Максім Ґорькій, Іван Гончаров, Алєксандр Ґрібоєдов, Фьодор Достоєвський, Ніколай Некрасов, Лев Толстой, Іван Турґєнєв, Василь Лєбєдєв-Кумач, Міхаіл Лєрмонтов, Владімір Маяковський та інші.

 

Повний перелік вулиць можна переглянути за посиланням.

 

Крім того, у Полтаві пропонують перейменувати вулиці, назви яких мають орфографічні помилки, походять від російських, білоруських та інших топонімів країн ОДКБ або ж названі на честь російських і радянських військових, партизанів, терористів, політиків та історичних подій.

 

Як повідомлялося, у Харкові 259 вулиць названі на честь російських об’єктів географії, що вдвічі перевищує кількість українських топонімів.

 

Раніше в Україні створили мапу дерусифікованих вулиць.

 

Чільна світлина: poltava-city.com