війна

У понад 40% видавництв співробітники перебувають на фронті

05.12.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У 43,4% видавництв співробітники перебувають на фронті, а у квітні цього року кількість таких видавництв була 30,5%. Про це йдеться в опитуванні культурно-видавничого проєкту Читомо «9 місяців вторгнення: як українські видавці працюють під час війни».

На бойових позиціях перебувають видавці, редактори, ілюстратори, автори. Так, у ЗСУ служать члени команд видавництв «ТУТ»,  «Букрек», «Наш Формат», «Стилет і стилос», «Школа», «Фоліо», «ArtHuss»,«Видавництво Старого Лева», «НК-Богдан», «ПЕГАС», «НАІРІ», «Дім Химер», «Свічадо» та інших. Наприклад, 11 людей з видавництва та корпорації «Ранок» захищають Україну.

 

Також 82,9% видавців мають співробітників, які займаються волонтерством.

 

Багато видавців перераховують кошти на потреби ЗСУ, як з продажів окремих книжок, так і прибутку видавництва. 

 

Так, активно залучені до волонтерської діяльності «Наш Формат», «Видавництво Старого Лева», «Білка», «АССА», «ТУТ», «Смакі», «НАІРІ», «Комора», «Віхола», «Лаболаторія», «Дух і літера» та інші. 

 

Деякі видавці стали волонтерами. Ірина Білоцерковська, комерційна директорка видавництва «Білка», волонтерить у громадській організації «Волонтерська допомога 4.5.0». Вона відповідає за окремий напрямок – допомогу фронту медикаментами. 

 

Також співробітники, автори та ілюстратори деяких видавництв перебували у небезпеці та зазнали поранень на фронті, зокрема видавництв «ТУТ», «НАІРІ», «Стилет і стилос», «БОМЕКС ПЛЮС», «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА». 

 

Повну версію дослідження книговидавничого ринку під час війни дивіться на сайті культурно-видавничого проєкту Читомо за посиланням. 

 

Нагадаємо, що 14 березня внаслідок обстрілів загинув засновник видавництва «Орієнтир» Микола Кравченко «Крук». Також 24 березня, у ході контрнаступу української армії загинув перекладач видавництва «Пломінь», історик та публіцист Сергій Заїковський, позивний «Деймос». У липні цього року загинув автор видавництва «Білка» — Гліб Бабіч.