літературні премії

У премії Бабеля кажуть, що їх спеціально дискредитують через переможців-росіян

23.07.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Член журі одеської премії Бабеля Валерій Хаїт наголосив, що всі представники росії, які брали участь в премії, — підтримують Україну. Про це він повідомив на своїй сторінці в фейсбуці.

Валерій Хаїт прокоментував рішення міського голови Одеси Геннадія Труханова про припинення співпраці з Всесвітнім клубом одеситів-співзасновником премії Бабеля. Труханов зазначив, що серед журі премії є росіяни, які дозволяли собі неоднозначні заяви в бік України, а також співпрацювали з російськими ЗМІ, які відверто підтримують дії росії.  Росіяни у складі журі — голова журі Андрій Дмітрієв, Сєрґєй Махотін та Боріс Мінаєв. 

 

Хаїт наголосив, що рішення міського голови ухвалене через неправдиву інформацію, а премію хтось навмисне намагається дискредитувати: «З гіркотою припускаю, що всю цю історію з дискредитації премії та підриву авторитету Всесвітнього клубу одеситів, що існує понад 30 років, затіяли люди, які використовують жахливу путінську агресію для вирішення якихось своїх дрібних амбітних завдань, зовсім не думаючи про те, що їх у цьому радо підтримають люди, які від початку ненавидять Одесу та її велику культуру».

 

Також представник премії додав, що три члени журі з росії в його складі присутні вже шість років, і «серед них немає жодної людини, яка не була б на боці України, аж від 2014 року».

 

Підтримують Україну, за словами Валерія Хаїта, і цьогорічні російські призери премії, а всі вони засудили «путінську агресію». Також він додав, що ті письменники, які посіли третє місце, відмовилися від грошової нагороди, запропонувавши натомість кошти віддати на благодійність. Це Лєв Усіскін, Татьяна Хохріна та Грігорій Рязькій.

 

Нагадаємо, серед переможців премії Бабеля 2022 — три громадяни росії.

 

Раніше в Італії український письменник Борис Херсонський виступив  на сцені спільно з російським письменником Сєрґєєм Ґандлєвськім.